Летен тренинг: 10 минути дневно за фит форма

Сигурно високите температури веќе ве одвраќаат од намерата да вежбате, но овој 10-минутен тренинг може да го направите во удобноста на вашиот климатизиран дом (секако, не вежбајте директно пред климатизерот).

Не ви се потребни тегови и опреме, а со 10 минути вежбање ќе останете во форма. Можете да вежбате во темпо со инструкторот Фрејзер Вилсон или да отите со брзина што вам ви одговара. Со тек на време може да ги згоелмувате сериите на вежби.

реклама

Фит

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more

Нови видеа

play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more