Летна академија Vibe On со Шпаркасе Банка!

15.05.2024 – Шпаркасе Банка АД Скопје за првпат годинава ќе организира Летна академија Vibe On за студенти, која ќе претставува можност за стекнување нови знаења, запознавање со банкарско работење, со корпоративно и благајничко работење, како и дружење со вработените од Банката.

Летната академија на своите учесници ќе им овозможи едукација во областа на банкарството, размена на искуства и знаења, личен и професионален развој, како и дружење и забава. Станува збор за програма наменета за сите студенти што се во трета или четврта/завршна година од своите додипломски студии како и за студенти што се на магистерски студии на кој било универзитет во земјата. Академијата ќе се одржи во Охрид, ќе трае десет дена, во периодот од 1 јули до 10 јули 2024 година.

Уникатен и особено важен дел од Летната академија е што учесниците ќе бидат дел од програмите за развој на банкарски производи и ќе можат со своите идеи и знаења да придонесат во креирање нови решенија. Истовремено ќе можат да ги покажат своите преговарачки и продажни вештини преку конкретни работни задачи доделени од менторите и да придонесат во креирање целокупна развојна политика на едно комплетно решение.

По завршување на Летната академија, секој учесник ќе добие Сертификат за учество, а учесниците ќе станат потенцијални кандидати за платена практика во Шпаркасе Банка како и за идно вработување.

Сите заинтересирани студенти што сакаат да стекнат теоретско и практично искуство, ќе имаат можност да се пријават на hr@sparkasse.mk во периодот од 14-26 мај и да станат потенцијални учесници во Летната академија организирана од Шпаркасе Банка.

реклама

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Read more

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Read more

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Read more

Дали редовно го јадете зеленчукот што смирува воспаленија и го намалува холестеролот?

Read more

Промо

Летна академија Vibe On со Шпаркасе Банка!

Read more

Вложениот труд носи сатисфакција

Read more

Напред во дигиталната иднина со Македонски Телеком

Read more

Македонски Телеком e најпосакуван работодавач меѓу телекомуникациските компании во Македонија

Read more
 

Ново

Бајден: Она што се случува во Газа не е геноцид

Читај повеќе

Зошто се менува бојата на очите на бебињата и кога се случува тоа?

Читај повеќе
  • filter

Арсовска од новата влада ќе бара прв приоритет да ѝ бидат законски измени за зголемување на платите на пожарникарите

Читај повеќе

МакеДокс е во потрага по шестата генерација Докуникулци

Читај повеќе

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Читај повеќе

Брест не може на својот стадион да биде домаќин во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Уапсен врховен судија поради сомненија за примање поткуп

Читај повеќе

Нови детали за трагедијата во Иран: Технички дефект е причина за падот на хеликоптерот

Читај повеќе
  • filter

20 мај 1506, умрел Кристофер Колумбо верувајќи дека открил пат до Индија

Читај повеќе