Лето во Барселона со MASTERCARD® DEBIT

Нова наградна игра од Шпаркасе Банка во соработка со Mastercard

Шпаркасе Банка Македонија ја започна новата наградна игра „ЛЕТО ВО БАРСЕЛОНА СО MASTERCARD® DEBIT“, наменета за сите нови или постојни корисници на Пакетот за млади или кој било од S, М, L и Премиум пакетите за физички лица, со вклучена Mastercard Debit бесконтактна дебитна картичка, издадена од Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје.

Сите физички лица на возраст од 18 – 28 години имаат единствена шанса да освојат едно од 3-те патувања за двајца во Барселона, Шпанија, со платен авионски превоз, хотелско сместување за 4 ноќевања и џепарлак од 100 евра на Mastecard Debit картичката на добитникот. 

Сите нови корисници што ќе аплицираат за еден од пакетите со вклучена Mastercard Debit бесконтактна картичка, автоматски добиваат една шанса за учество. Како потврда за учество ќе се смета поднесеното Барање за Пакетот за млади или кој било од S, М, L или Премиум пакетот, со вклучена Mastercard Debit бесконтактна картичка, во експозитурите на Банката.

Постојните корисници на еден од пакетите со вклучена Mastercard Debit бесконтактна картичка добиваат една шанса за учество со минимум 5 трансакции направени на кој било износ со Mastercard Debit бесконтактна картичка издадена од Шпаркасе Банка.

Потврда за учество во Наградната игра за трансакциите направени со Mastercard Debit бесконтактна картичка ќе се сметаат потврдите од вкупниот број реализирани трансакции на ПОС-терминали, како и СМС-пораките доставени преку услугата СМС-известувања за секоја реализирана трансакција со Mastercard Debit бесконтактна картичка издадена од Шпаркасе Банка Македонија во времетраење на наградниот период.

Официјалното извлекување на добитниците на наградите ќе се изврши на 7.8.2019 година, со почеток во 12:00 часот, во просториите на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје, на ул. „Македонија“ 9-11, Скопје. Добитниците на наградите ќе бидат извлечени автоматски, по принципот на случаен избор, со специјален софтвер развиен за потребите на наградната игра.

За повеќе информации околу наградната игра „ЛЕТО ВО БАРСЕЛОНА СО MASTERCARD® DEBIT“, посетете ја официјалната веб-страница www.sparkasse.mk или најблиската експозитура на Шпаркасе Банка Македонија.

*Промотивен текст

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Д-р Деари е првиот лекар кој почина од компликации на COVID-19 во земјава

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе