Левандовски во кревет со сите трофеи од 2020 година

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен на Twitter објави интересна фотографија од напаѓачот Роберт Левандовски.

На фотографијата, полскиот напаѓач лежи во кревет, опкружен со трофеи и индивидуални награди освоени во 2020 година.

Баварците оваа година освоија пет трофеи, вклучувајќи ги Бундеслигата и Лигата на шампионите.

Левандовски доби бројни индивидуални награди, вклучително и од ФИФА, УЕФА и „Globe Soccer Awards“.

URL
реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе