Lexani го претстави луксузниот Escalade Mobile Office

Cadillac пред месец дена го претстави новиот Escalade, голем теренски автомобил на кој не му недостасува ниту луксузност, ниту просторност.

Новиот Еscalade е долг 5,35 метри и ќе ја задоволи потреба за луксуз на секој купувач.

Кога веќе зборуваме за луксузот, дали може да замислите дека во автомобилот има 26 звучници и OLED екран од 38 инчи(96 сантиметри)?

Доколку и ова не е доволно за вас, Lexani Motorcars од Калифорнија пуштија во продажба теренски автомобил кој ќе го задоволи апетитот на сите оние кои обожаваат огромни автомобили.

Неговото име е 2021 Escalade Mobile Office и со тоа Lexani покажа дека луксузните теренски автомобили може да ги претвори во раскошни автомобили, што се гледа по ентериерот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Now accepting pre-orders on 2021 Escalade Mobile Offices⁣ ⁣ ⁣ Inquiries: info@lexanimotorcars.com

A post shared by Lexani Motorcars (@lexanimotorcars) on

Малку детали се познати за овој „ѕвер“, но доколку ги погледнете фотографиите ќе ги забележите кожените седишта и деталите кои најчесто се присутни кај луксузните Rolls-Royce автомобилите.

Од Lexani соопштија дека автомобилот ќе чини помеѓу 250.000 и 450.000 долари, зависно од должината и други фактори.

реклама

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Read more

Авто новости

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Read more

BMW ја претстави новата Серија 4

Read more

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Read more

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 4

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Читај повеќе
  • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе
  • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе