Lexani го претстави луксузниот Escalade Mobile Office

Cadillac пред месец дена го претстави новиот Escalade, голем теренски автомобил на кој не му недостасува ниту луксузност, ниту просторност.

Новиот Еscalade е долг 5,35 метри и ќе ја задоволи потреба за луксуз на секој купувач.

Кога веќе зборуваме за луксузот, дали може да замислите дека во автомобилот има 26 звучници и OLED екран од 38 инчи(96 сантиметри)?

Доколку и ова не е доволно за вас, Lexani Motorcars од Калифорнија пуштија во продажба теренски автомобил кој ќе го задоволи апетитот на сите оние кои обожаваат огромни автомобили.

Неговото име е 2021 Escalade Mobile Office и со тоа Lexani покажа дека луксузните теренски автомобили може да ги претвори во раскошни автомобили, што се гледа по ентериерот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Now accepting pre-orders on 2021 Escalade Mobile Offices⁣ ⁣ ⁣ Inquiries: info@lexanimotorcars.com

A post shared by Lexani Motorcars (@lexanimotorcars) on

Малку детали се познати за овој „ѕвер“, но доколку ги погледнете фотографиите ќе ги забележите кожените седишта и деталите кои најчесто се присутни кај луксузните Rolls-Royce автомобилите.

Од Lexani соопштија дека автомобилот ќе чини помеѓу 250.000 и 450.000 долари, зависно од должината и други фактори.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Авто новости

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Read more

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Read more

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Read more

Продажбата на автомобили во ЕУ доживеа колапс

Read more

Автомобили

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Читај повеќе

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Читај повеќе

Продажбата на автомобили во ЕУ доживеа колапс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тјунираната ѕверка Corvette C8 стигна до 330 км/ч

Читај повеќе

Елон Маск ја поскапува самовозечката опција Autopilot во автомобилите Tesla

Читај повеќе
  • filter

Тјунираниот Audi RS Q3 Sportback сега е уште помоќен

Читај повеќе
  • filter

Porsche го претстави 911 Targa: Coupé кое може да биде и Cabriolet

Читај повеќе