LG го покажа смартфонот Rollable и го најави неговото пристигнување на пазарот

Компанијата LG на Consumer Electronic Show го најави пристигнувањето на својот нов смартфон Rollable и потврди дека на пазарот ќе пристигне оваа година.

LG Rollable има екран чија големина може да се менува – од смартфон може да добиете таблет.

„Имаше многу гласини за овој смартфон, а нашиот менаџмент ви потврдува дека овој уред навистина постои. На пазарот пристигнува оваа година“, изјавија од компанијата.

URL

На технологијата на екранот, LG работи заедно со кинеската BOE Technology Group, а сè уште нема детали за каков екран станува збор, како ни за различните големини на екранот.

Продолжете со читање: Познати спецификациите на LG Rollable, ќе чини 2.359 долари

Тагови
реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Мобилни

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Read more

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Read more

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Read more

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Read more
 

Гик

  • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
  • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неверојатно откритие: Археолози го најдоа најстариот пештерски цртеж во светот

Читај повеќе
  • filter

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Читај повеќе

Signal за неколку дена стана најбараната апликација во светот

Читај повеќе