LG го претстави новиот смартфон Wing

Компанијата LG официјално го претстави својот нов смартфон со два екрана и ротирачки механизам.

LG претходно имаше мобилни телефони со два екрана како што се G8X ThinQ и Velvet, но новиот модел Wing е сосема поинаков.

Смартфонот има два OLED панели, првиот е стандарден со 6,8-инчи, а под него е 3,9-инчен панел. Уредот поседува ротирачки механизам. Малиот екран се користи за истовремено користење на други апликации или за дополнителна функционалност.

Екраните може да се користат за гејминг или за стриминзи.

Смартфонот доби Qualcomm Snapdragon 765 процесор со интегриран X52 модем за 5G поддрѓка, 8 GB RAM, 256 GB интерна меморија, батерија од 4.000 mAh, а поддржува и безжично полнење.

Главната камера има 64 GB, а останатите две 13 и 12 MP.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Мобилни

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Read more

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Read more

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

Read more

Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition

Read more

Гик

  • filter

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Cloud gaming сервисот Luna е само еден од многуте новитети на Amazon

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Читај повеќе

Многу критики за новиот дизајн на Facebook - дали ви се допаѓа?

Читај повеќе

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Читај повеќе

Wikipedia конечно добива нов дизајн, погледнете како ќе изгледа

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 5 видеоигри за Nintendo Switch

Читај повеќе
  • filter

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

Читај повеќе
  • play_arrow

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Читај повеќе