LG го претстави смартфонот Velvet

Компанијата LG официјално го претстави смартфонот Velvet во Јужна Кореја. Претходно беа објавени неколку тизери и фотографии за дизајнот.

Како што се очекуваше, LG Velvet има 3 задни камери во облик на капки од дожд кои се наредени вертикално, а тоа се главната камера од 48, ултрашироката камера од 8 MP и сензорот за длабочина од 5 MP. Напред е селфи камерата од 16 MP.

Исто така, уредот доби процесор на Qualcomm – Snapdragon 765, OLED 6,8-инчен екран и батерија од 4.300 mAh која поддржува и безжично полнење.

Исто така, смартфонот има 8 GB RAM, 128 GB интерна меморија. Уредот е водоотпорен според IP68 стандардот. Достапен е во портокалова, црна, сива и зелена боја, а во Јужна Кореја чини околу 700 долари.

LG Velvet ќе се појави и на европскиот пазар.

Remote video URL
Тагови
реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Мобилни

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Смартфонот Google Pixel 4a пристигнува во јуни

Read more

Како ќе изгледа новиот iPhone 12 Pro?

Read more

Гик

  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Читај повеќе

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Читај повеќе

Netflix го подобри квалитетот на стримување во неколку земји

Читај повеќе