LG наскоро ќе го претстави моделот Velvet – смартфон за љубителите на специфичен дизајн

Новиот LG смартфон ќе го нози називот LG Velvet.

Од LG пред неколку дена открија неколку детали за дизајнерскиот јазик на новите уреди кои ќе се разликуваат од т.н. „индустриски тренд“. LG Velvet ќе биде поинаков од своите претходници. Помеѓу останатото, ќе биде опремен со нови камери во облик на капки од дожд.

Камерите ќе имаат облик на капка од дожд, ќе имаат помали леќи, а LED светлото ќе биде поставено под главната камера.

LG го користи новиот 3D Аrc Design елемент за заоблени рабови.

Компанијата вели дека називот Velvet е синоним за фотографиите кои ќе бидат „меки и совршени“.

Од LG велат дека нивниот нов тренд е прилагоден на личниот вкус и чувство на поединецот кој тежнее кон уникатен дизајн.

Читајте следно: LG го откри дизајнот на претстојните смартфони

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Гик

  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе