Лиле Стефанова: Сè што знам споделив со надлежниот обвинител

Обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова, по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила сè што ѝ е познато за случаите „Империја“ и „Рекет“.

„Сè што можев да споделам со јавноста, јас го споделив. Денес дојдов овде во својство на сведок. Од 9 часот па до сега, отприлика 5 часа, дадов исказ како сведок и сè што ми е познато за овој случај. Имајќи го во предвид мојот статус на сведок и тајноста на истрагата не можам да кажам нешто повеќе. Сè што имав да кажам споделив со надлежниот обвинител“, изјави обвинителката Лиле Стефанова.

Таа одлучи да не одговара на новинарски прашања.

реклама

Путин: Готова е првата руска вакцина за коронавирус

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Македонија

Денеска 141 случај на COVID-19, ја надминавме бројката од 12.000 заразени

Read more

МЗ: Ниту еден од патниците од авионот за Финска немал решение за изолација

Read more

Лукаревска и Костовски станаа пратеници, не се веќе директори на УЈП и на Службен весник

Read more

Родители преку онлајн петиција бараат далечинска настава

Read more

Вести

Денеска 141 случај на COVID-19, ја надминавме бројката од 12.000 заразени

Читај повеќе

МЗ: Ниту еден од патниците од авионот за Финска немал решение за изолација

Читај повеќе

Лукаревска и Костовски станаа пратеници, не се веќе директори на УЈП и на Службен весник

Читај повеќе

Родители преку онлајн петиција бараат далечинска настава

Читај повеќе
  • play_arrow

Путин: Готова е првата руска вакцина за коронавирус

Читај повеќе

Од утре претежно сончево со дожд и грмежи попладне

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести и МОН го одложија за утре состанокот за протоколите за наставата

Читај повеќе
  • filter

Детето од Чернобил ќе го собори последниот европски диктатор: Која е Светлана Тихановскаја?

Читај повеќе

Рибар се удави во Вардар кај Миравци

Читај повеќе