Лимонада со бобинки: Освежува и исфрла токсини

Лимонот е богат со витамин Ц, а неговиот сок благотворно делува на нашиот организам. Посебно пријатна, лимонадата е наједноставниот освежителен пијалак што може да го подготвувате секој ден во лето.

Затоа денеска ви носиме рецепт за нешто поинакво и уште повкусно – црвена лимонада!

Потребни состојки:
  • 2-3 лимони
  • бобинкасто овошје (замрзнато или свеж)
  • 2 dl сок од бозел
  • 3 dl вода
  • природен засладувач
Подготовка:

Ставете неколку бобинки во сад за мраз и наполнете го со вода до врв. Ставете во замрзнувач најмалку половина час. Исцедете го свежиот лимон и добро проверете да не ви паднала некоја семка - ако да, отстранете ги. Ако не сте сигурни дали ќе имате доволно сок, додадете уште еден. Патоа додадете вода, природен засладувач и сетоа тоа промешајте го.

Додадете го сокот од бозел во лимонадата и добро измешајте. Во чаши ставете од замрзнатото овошје, додадете ја смесата од лимонада и бозел и послужете ладно. Откако ќе се стопи, овошјето ќе даде одличен вкус и ќе ја промени бојата на лимонадата.

Одличен пијалак за елиминирање на токсините од телото.

Тагови
реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Пита со компири и пилешко

Read more

Идеја за посен ручек: Подварок со суви сливи

Read more

Печен карфиол со слатко-лут прелив

Read more

Рецепт за посна сарма со ореви

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе