Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Американската актерка Линдзи Лохан соопшти дека се сврши со банкар од Дубаи.

Многумина ја помнат како црвенокосото девојче од филмот „The Parent Trap“ од 1998 година. Веста за свршувачката ја сподели на Instagram.

„Мојата љубов, живот и иднина“, напиша Линдзи покрај фотографиите со момчето Бадер Шамас. Тој и Лохан се во врска скоро 3 години. Шамас е баннкар и работи во Credit Suisse.

Таа инаку неодамна објави дека наскоро повторно се враќа на малите екрани во филм на Netflix.

– Ѝ се враќам на глумата и не можам да бидам посреќна од ова, изјави таа неодамна.

 

реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Филм & ТВ

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Read more

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Read more

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот македонски филм „Мими“

Читај повеќе

Почина Аки Рахимовски

Читај повеќе

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Читај повеќе

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Расплаканата Адел ги откажа концертите во последен миг

Читај повеќе
  • play_arrow

Боно призна: Се срамам од повеќето песни на U2

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Читај повеќе