Хроника

Лишена од слобода дадилката која претепа двегодишно дете во игротека

22. ноември 2019 - 10:34 | МИА

На 21.11.2019 во 15:57 часот во Скопје, полициски службеници од Полициска станица Аеродром ја лишиле од слобода Ж.П.(59) од Скопје, постапувајќи по претходна пријава од М.А., сопственик на угостителски објект во Скопје.

Тој пријавил дека во игротеката во угостителскиот објект, пријавената физички нападнала малолетно лице.

По преземени мерки било утврдено дека таа била ангажирана да работи како дадилка кај Д.Д.(43) од Скопје и физички го нападнала нејзиниот двегодишен син.

Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.

Коментирај