Лишена од слобода дадилката која претепа двегодишно дете во игротека

На 21.11.2019 во 15:57 часот во Скопје, полициски службеници од Полициска станица Аеродром ја лишиле од слобода Ж.П.(59) од Скопје, постапувајќи по претходна пријава од М.А., сопственик на угостителски објект во Скопје.

Тој пријавил дека во игротеката во угостителскиот објект, пријавената физички нападнала малолетно лице.

По преземени мерки било утврдено дека таа била ангажирана да работи како дадилка кај Д.Д.(43) од Скопје и физички го нападнала нејзиниот двегодишен син.

Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.

реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс

Read more

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Read more

Хроника

Регистрирани 359 прекршоци за неносење маски во изминатите 24 часа

Read more

Неготинец лишен од слобода поради криумчарење мигранти

Read more

Најдени 10 мигранти во возило на патот Слупчане-Ваксинце

Read more

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Read more

Вести

74 новозаразени, стигнавме до бројка од 500 починати од COVID-19

Читај повеќе

Задолжителна маска и на палубите на бродовите и траектите во Грција

Читај повеќе
  • play_arrow

Уапсен Ковачот - водач на мексиканската банда Санта Роса де Лима

Читај повеќе

Џафери ја напушта Инфективна, можно е да ја води конститутивната седница

Читај повеќе

Регистрирани 359 прекршоци за неносење маски во изминатите 24 часа

Читај повеќе

Неготинец лишен од слобода поради криумчарење мигранти

Читај повеќе

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Читај повеќе

СЗО: За еден ден рекордни 262.929 новозаболени од COVID-19 во светот

Читај повеќе

Конститутивна седница на Собранието утре, партиски разговори за формирање влада

Читај повеќе