Лисица се прошета по московски аеродром

Лисица влезе и шеташе по терминалот на еден од четирите аеродроми близу Москва.

Неколумина од патниците кои беа на терминалот успеаја да го снимат збунетото животно кое упорно пробуваше да излезе од лавиринтот во кој се најде. Снимката е направена на 30 септември на аеродромот Домодедово, еден од четирите московски аеродроми и воедно меѓу најголемите во Русија.

Аеродромската управа подоцна излезе со соопштение дека лисицата успеала да најде излез. Не знаат како воопшто влегла во терминалот.

реклама

Забава

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more

Само малку да те погалам

Read more

Татковците се неверојатни

Read more

Работа од дома, нова смешна компилација

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more