Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Некои хороскопски двојки се невозможни, други баш си прилегаат, но овој спој е просто совршен.

Кога станува збор за љубовта, астролозите секогаш истакнуваат една двојка што е просто совршена во секој аспект.

Станува збор за двојка составена од Лав и Вага – хемијата меѓу нив е поголема отколку кај кои било други знаци.

Уште од самото запознавање, меѓу нив се јавува непобитна симпатија и привлечност бидејќи Вагите се многу вешти во давање комплименти, а на Лавот му одговара да биде опсипан со внимание.

Шармантната Вага е возбудување во животот на Лавот кој со неа може да доживее вистински огномет – емотивен, интелектуален и сексуален.

Лавот на Вагата ѝ одговара бидејќи во неа го буди и поттикнува најдоброто и знае да го извлече и она што Вагата не знае дека го има како квалитет.

Иако за многу работи се различно, битните работи им се поклопуваат, а една од нив е дека сакаат да ја покажуваат заљубеноста во јавност.

Припадниците на двата знаци се одлични во комуникација, па секој проблем лесно го решаваат со отворен разговор.

И двајцата жестоко се борат за партнерот и врската до последен здив, па минливи расправии нема да ја разнишаат нивната поврзаност.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Љубов и секс

Трите најважни комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат од вас

Read more

Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Read more

Секс на плажа: Што треба да знаете за да одбегнете катастрофа?

Read more

Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Read more
 

Магазин

Лоши животни навики кои се ризик за развој на рак на дојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Пита од шолја

Читај повеќе

Трите најважни комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат од вас

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни аеродроми во светот

Читај повеќе

Како да го ублажите чешањето по каснување од комарец?

Читај повеќе

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Читај повеќе

Не е само алкохолот: Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Читај повеќе

Што се висцерални масти и кога се опасни по здравјето?

Читај повеќе