Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Близнаци

Во кои знаци се родени најдобрите, а во кои знаци се родени најлошите љубовни партнери на Близнаците според хороскопот?

Близнаци и Вага

Близнаците и Вагата уживаат во љубовниот однос кој се темели на интелектуална поврзаност и меѓусебно надополнување. Врската им станува стабилна и забавна за краток период. Ако работат на исто место ќе имаат одлични идеи и соработка.

Близнаци и Водолија

И двата знака сакаат да експериментираат и имаат многу заеднички интереси. Ќе бидат незаситни во спалната соба.

Близнаци и Овен

Едно е сигурно: никогаш нема да им биде досадно бидејќи сакаат да разменуваат ставови, а Близнаците го обожаваат тоа. Сакаат интересен живот и ја мразат рутината. Овенот ќе се обиде да доминира, но Близнакот е доволно мудар за да му се спротивстави.

Близнаци и Лав

Лав и Близнаци се најдобрата комбинација. Нивната врска зрачи со самодоверба, забава и љубов.

Близнаци и Стрелец

Најважна им е слободата и ќе поминат часови дискутирајќи за актуелните случувања. Меѓусебно се надополнуваат и охрабруваат во секоја животна ситуација и секогаш може да сметаат еден на друг.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Љубов и секс

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Read more

Четири лаги за жените во кои мажите веруваат

Read more

Колку време е потребно за да се преболи раскинувањето?

Read more

Кој е идеалниот број на сексуални партнери?

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе