Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот на Стрелец

Во кои знаци се родени најдобрите љубовни партнери на Стрелецот, според хороскопот?

Стрелец и Овен

Оваа врска ќе успее бидејќи на партнерот ќе му се допадне вашиот карактер и енергија. Идеалната комбинација е мажот роден во хороскопскиот знак Овен и жена родена во хороскопскиот знак Стрелец. Не можете да живеете еден без друг, го цените вашето слободно време, а кога сте заедно сте среќни и исполнети. Сексот е одличен бидејќи и двајцата партнери се склони кон експериментирање во спалната соба.

Стрелец и Бик

Оваа комбинација е комплицирана бидејќи имате сосема различен карактер. Стрелецот е забавен, а Бикот е семеен тип. Ако сакате да бидете во врска со Бик, мора да бидете подготвени на компромис.

Стрелец и Близнаци

Ќе се согласувате одлично бидејќи ве интересираат исти работи. Може да водите љубов со часови, а потоа да разговарате за политика или филозофија. И двајцата сте забавни, па никогаш нема да ви е здодевно кога сте заедно. Оваа комбинација е одлична на долг рок, а најчесто резултира со брак.

Стрелец и Лав

И двајцата припаѓате на групата огнени знаци, па таква ќе биде и вашата љубов. Ќе имате одличен секс. Единствен проблем во врската меѓу овие два хороскопски знаци се различните желби. Ако мажот е роден во хороскопскиот знак Лав, ќе му пречи што жената Стрелец постојано изглегува со пријателите. Ќе му пречи и тоа што жената Лав сака да доминира. Но со компромис во врската може да ги надминете овие проблеми. Вашиот брак ќе биде исполнет со страст, заеднички патувања, љубов и расправии.

Стрелец и Вага

Станува збор за интересна љубовна комбинација. Бидејќи Стрелците делат исти интереси со Вагата, ќе имаат успешна врска исполнета со емоции и страст.

Стрелец и Стрелец

Обожавате авантури и се согласувате за сè. Не разговарате премногу за вашите чувства, а не го прашувате ни партнерот бидејќи ја почитувате неговата слобода. Уживате кога сте заедно, но не ви пречи ако вашиот партнер се забавува некаде со друштвото. Сексот е одличен и секогаш сте расположени за експериментирање во спалната соба. Оваа комбинација резултира со среќен брак.

Читајте следно: Позитивна и забавна: Откријте сè за жената Стрелец

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Љубов и секс

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more
 

Магазин

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Читај повеќе

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Читај повеќе

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Читај повеќе

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Читај повеќе

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Читај повеќе
  • play_arrow

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Читај повеќе

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе