Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Скорпија

Скорпијата важи за еден од најстрастните хороскопски знаци, а луѓето родени во овие хороскопски знаци се најдобрите партнери за нив. Сепак, иако велат дека овој знак не секогаш го добива она што го сака, според астролозите само овие два знака се идеални партнери за Скорпиите.

Риби

Важат за одличен пар. И двајцата се романтични и знаaт како да ги искажат емоциите. Скорпиите сакаат да се доминантни, а Рибите во ваквиот однос гледаат заштита и се чувствуваат безбедно.

Бик

Иако се сосема спротивни, се дополнуваат совршено. Се согласуваат и постојано расте нивната љубов. Нема да им биде тешко да се жртвуваат еден за друг и ќе бидат среќни до крајот на животот. Не треба да се занемари фактот дека сексуалниот живот им е одличен.

реклама

Марихуана или алкохол: Што е поштетно?

Read more

Еврото какво што го знаеме наскоро заминува во историјата

Read more

Првата капсула за евтаназија одобрена во Швајцарија

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Љубов и секс

Орален секс: Кој повеќе ужива да прима, а кој да пружа задоволство?

Read more

Кои се најчестите секс-фантазии на жените кога се во врска

Read more

Промени во сексот по 30-тата година кои никој не ги кажува

Read more

И жените гледаат порно, еве во што најмногу уживаат

Read more
 

Магазин

Непријатни прашања кои никогаш не треба да ги поставувате

Читај повеќе

Пет работи за кои треба да разговарате со партнерот пред да имате бебе

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет вежби за кои не вреди да си го трошите времето

Читај повеќе
  • play_arrow

Како усните да ви изгледаат поголеми и полни, без естетски зафати?

Читај повеќе

Истражување: Пицата може да ја подобри продуктивноста на работното место

Читај повеќе

Три лоши навики на интелигентните луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку често треба да ја переме облеката, според дерматолозите?

Читај повеќе

Масло од рузмарин: 5 проблеми за кои може да ви помогне оваа билка

Читај повеќе

Воздухот во Чернобил е помалку радиоактивен благодарение на нова технологија

Читај повеќе