Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Вага

Во кои знаци се родени најдобрите, а во кои знаци се родени најлошите љубовни партнери на Вагата според хороскопот?

Одлично се согласуваат со:

Близнаци

Уживаат во љубовниот однос кој се темели на поврзаност и меѓусебно надополнување. За кратко време врската им станува стабилна и забавна. Ако работат заедно ќе имаат одлична соработка и интересни идеи.

Вага

Кога две Ваги се заедно, на целиот свет ќе му покажат што значи да се биде во романтична и среќна врска. Вагата е симбол на партнерство, сакаат да бидат вљубени, ја обожаваат уметноста и модата. Врската им е исполнета со романтични моменти поминати во галерија, парк или театар.

Водолија

Поврзани се на интелектуално ниво и ги поврзува љубовта кон уметноста, културата...Одлично се согласуваат бидејќи имаат слични потреби и немаат премногу очекувања и барања еден од друг. Никогаш нема да им биде здодевно кога се заедно.

Овен

Одлично се надополнуваат па нивната врска е цврста и стабилна.

Лав

Вагата ја смирува потребата на Лавот за луксуз и трошење пари. Овие два знаци имаат баланс во врската. Лавот ги почитува добрите манири на Вагата, но може да ги научи полесно да донесуваат одлуки. Оваа врска е долготрајна, динамична и прекрасна.

Не одговараат со:
Девица

Оваа врска нема да им донесе среќа на партнерите. Вагата има многу особини на кои Девицата им се восхитува па лесно ќе „изгуби“ глава по неа. Но кога Девицата ќе сфати дека Вагата сака да се дружи со многу луѓе, ќе ја откачи за кратко време.

Рак

И двата знаци сакаат сигурен, стабилен однос. Но Вагата е амбициозна, подготвена да презема ризик, а ова не му одговара на несигурниот Рак.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Љубов и секс

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Read more

Зошто треба максимално да уживате во мастурбацијата?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Зошто е подобро да се разведете отколку да бидете во несреќен брак?

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе