Љубовен хороскоп: Како функционира врската меѓу два исти хороскопски знаци?

Велат дека сличностите се привлекуваат, па се верува дека е најдобро да бидете со некој кој е роден во вашиот хороскопски знак. Но дали ова е точно?

Припадниците на истите хороскопски знаци имаат сличен карактер, навики и поглед на свет, па ако и двајцата се тврдоглави, ќе им биде тешко да постигнат компромис и да ја одржат врската.

Овен

Овните сакаат да бидат во центарот на вниманието на нивниот партнер, па затоа врската Овен со Овен е рецепт за катастрофа. И двајцата партнери сакаат личност која ќе им го храни егото, па затоа оваа љубовна комбинација не успева.

Бик

Оваа љубовна комбинација фукционира на долг рок. Потребно е партнерите да постигнат компромис и сè ќе им функционира совршено и ќе бидат среќни и задоволни.

Близнаци

Врската меѓу два Близнаци е невозможна бидејќи им треба партнер кој ќе ги врати во реалноста, некој кој ќе им ја покаже смислата на животот и ќе ги увери дека животот е убав.

Рак

Нивната заемна посесивност и емотивност прераснува во токсичен однос. Оваа љубовна врска е осудена на пропаст.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Љубов и секс

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more
 

Магазин

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Читај повеќе

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Читај повеќе

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Читај повеќе

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Читај повеќе

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Читај повеќе
  • play_arrow

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Читај повеќе

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе