Љубовен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Иако сите жени имаат различни желби, очекувања и вкусови, на крајот сите жени сакаат да се омажат со некој кој ќе биде верен, ќе ги сака и ќе биде покрај нив. 

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Бик

Искрен, романтичен, лојален – сето ова го опишува сопругот роден во хороскопскиот знак Бик. Секогаш бара стабилност во љубовната врска, а ќе се потруди неговата сопруга да биде среќна и сакана.

Лав

Лавот е лојален и ја разбира својата партнерка. Сака да ја размази неговата жена со љубов и внимание. Често им купуваат подароци, планираат заеднички патувања и одат со нив на шопинг. Ги поддржуваат во сè што прават.

Рак

Раковите се емотивни, ја сакаат својата партнерка и квалитетно го минуваат времето со нив.  Имаат добро срце и ќе направат сè за да биде среќна нивната сопруга.

реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Љубов и секс

Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more
 

Магазин

Забранети комбинации на храна што сите ги правиме

Читај повеќе

Колку сон му е потребно на вашето бебе?

Читај повеќе

Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Читај повеќе
  • play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Читај повеќе

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Читај повеќе

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Читај повеќе

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Читај повеќе