Љубовен хороскоп за февруари: Еден знак или ќе раскине, или ќе го каже судбоносното „да“

Љубовниот хороскоп за февруари 2023 година открива што предвидуваат ѕвездите кога се во прашање емоциите и врските.

Овен

Во февруари темата за врските ќе дојде до израз. Доколку сè уште сте сингл, вашата дружељубивост овој месец ќе ви помогне да остварите корисни контакти кои би можело да се развијат во нешто посериозно. Оние кои се во врска треба да најдат компромис со партнерот и да не влегуваат во конфликти.

Бик

Довербата ќе ви овозможи да достигнете ново ниво во љубовните врски, повеќе ќе го разбирате партнерот, од што ќе процвета темата на врските во вистинска смисла на зборот. За оние кои сè уште не ја пронашле својата сродна душа, можна е судбоносна средба.

Близнаци

Овој месец одвреме-навреме ќе наидувате на ситуации од минатото, луѓе, околности, настани, ќе ве потсетуваат на нешто што сè уште не е завршено, но има потреба од разрешување. Сепак, во љубовната врска ќе има многу романса.

Рак

Ќе имате многу нови обврски, но тоа нема да ви пречи, до средината на месецот ќе можете да одвоите време за саканите, а во романтичните врски ќе се појави ново светло.

Лав

Овој месец јасно можете да почувствувате дека дојде време за голема промена во вашиот живот, што треба да оставите зад себе и со што е време да се збогувате, без разлика на сè. Лавовите сепак треба да бидат подготвени да постават едно големо прашање или да им биде поставено тоа големо прашање на кое се одговара само со „да“ или „не“.

Девица

Во личните односи можни се сомнежи кои ќе доведат до заладување на односите меѓу партнерите. Не грижете се, во втората половина на февруари ќе имате пријатни впечатоци, особено Девиците кои сè уште се сингл.

Вага

Овој месец ви е потребна емоционална и духовна поддршка повеќе од кога било, а тоа ќе ви го обезбедат вашите хобија и омилените книги. Личниот живот исто така ќе биде во полн ек овој месец.

Скорпија

Полната Месечина буквално ќе ви ги тргне очилата во розова боја. Во личните односи, можно е да испливаат на површина проблеми кои сте ги криеле под тепих. Сега е време да се соочите со нив.

Стрелец

Сега е време за креативност и слобода. Одете на патување со саканата личност, инспирирајте се од нови места, а непријатните изненадувања поврзани со работата и финансиите нема да ве допрат.

Јарец

Вашите планови и шанси се огромни, но лесно се борите со стресот и го извлекувате максимумот од секоја ситуација. Саканата личност ќе ве поддржи, што ќе ви даде сила и самодоверба. Јарците кои се сингл би можеле да доживеат ново љубовно искуство, иако се зафатени со работа. Можеби ќе уживате во оваа романтична авантура.

Водолија

Потребна ви е иницијатива во личните односи. Обидете се да преземете иницијатива и да ја подобрите романтичната врска. Генерално, ова е месец на вашето преродување на полето на љубовта. Многу врски може да се подобрат.

Риби

Љубомора, ривалство, страст. Рибите во врска треба да ја намалат љубомората. Рибите без партнер треба да погледнат во некој нов и да престанат да инвестираат во луѓе од минатото. Можно е да се појават нови романтични искри.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Љубов и секс

Зошто мажите глумат оргазам?

Read more

Баталете ја 69, секс позата што треба да ја пробате е 77

Read more

Зошто треба да размислите за вклучување секс играчки во вашиот сексуален живот?

Read more

Пет хороскопски знаци кои ги очекува запросување до крајот на годината

Read more
 

Магазин

Што предизвикува висок шеќер во крвта?

Читај повеќе
  • filter

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе