Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Венера преминува во знакот Рак на 31 мај. Овој транзит ќе не направи повнимателни и понежни кон другите, а некои може да станат премногу емотивни и чувствителни за време на овој транзит.

Треба да се биде внимателен со зборовите и гестовите на денот на полната Mесечина на 4 јуни и младата Mесечина на 18 јуни.

ОВЕН

Ѕвездите ви предвидуваат добра хармонија и поврзаност со партнерот. Поминувајте време заедно за да ја зајакнете врската. Во втората половина од месецот работата и некои други обврски можат да ве оддалечат и врските да станат немирни. За оние кои не се во врска, ова е добар месец - правете забавни работи, излегувајте надвор, но не брзајте да влезете во врска.

БИК

Првата половина од месецот можеби нема да биде емотивно задоволувачка. Мора да се обидете да го контролирате вашиот вокабулар и темперамент. Не дозволувајте вашето его да ги уништи работите меѓу вас и вашиот партнер. Оние кои се сингл би можеле да запознаат некој фантастичен, можеби дури и партнер од соништата. Бидете свои, постапувајте според вашиот карактер и инстинкт и не се дотерувајте и не обидувајте се да бидете тоа што не сте. Се чини дека втората половина од месецот е добар период за запросување за сите оние кои сакаат да се венчаат.

БЛИЗНАЦИ

Во првата половина од месецот ќе недостасуваат хармонија и трпение. Комуникацијата е клучот, затоа разговарајте со партнерот искрено и отворено. Разбирањето и почитувањето на желбите е клучот за солидна врска. Втората половина од месецот ќе ви донесе задоволство и среќа. Од друга страна, оние кои се сами би можеле да се чувствуваат осамено и разочарано во првата половина од месецот. Ѕвездите предвидуваат добро и романтично време после тоа. Искористете го вашето време за грижа и грижа за себе.

РАК

Првата половина од месецот ќе биде насочена кон пријателските односи. Можеби не е многу возбудливо за паровите, особено во втората половина кога може да се појават недоразбирања и расправии. Сепак, не се оддалечувајте од партнерот. Совет е да ги решавате проблемите, а не да ги туркате под тепих. Ќе ви треба многу труд за да го одржите мирот и хармонијата. Оние кои не се во врска знаат да бидат премногу емотивни и посесивни. Ова не е најдобро време да ги зацврстите врските и да се заколнете во љубов, почекајте да помине некое време.

ЛАВ

Првата половина од месецот ќе биде возбудлива за паровите – и во сексуална, и во пријателска смисла. Заеднички одмор ќе биде добра идеја. Кон крајот на месецот ќе бидете под притисок поради секојдневните задачи и обврски. Се препорачува да останете смирени и трпеливи. За оние кои се сингл ова е добро време за забава, но не си играјте со оган ако градите врска со некого, покажете ја вашата лојалност.

ДЕВИЦА

Девиците треба да внимаваат на односите во јуни 2023. Обидете се да не се мешате и да го советувате партнерот за сè. Личниот простор е неопходен за хармонија, а вашата врска минува низ монотона вазна и треба да сфатите како да ја зачините. Обидете се да правите различни работи заедно. Оние кои се сами ќе запознаат интересни луѓе и ќе уживаат во меѓусебното друштво. Не брзајте да го врзете јазолот, искористете го времето за да видите каде води сето тоа.

ВАГА

Почетокот на месецот ќе биде добар за паровите, особено ако планирате семејство. Почитувајте ги желбите еден на друг, бидете љубезни и грижливи и внимавајте на вашиот темперамент и вокабулар. Слободните многу ќе се забавуваат со своите симпатии. Добро време е да предложите нешто посериозно, но само ако сте подготвени да се посветите.

СКОРПИЈА

Овој месец ќе биде просечен за Скорпиите. Не заборавајте да внесете зачин и возбуда во вашата врска, а ако сте слободни, дотерајте се и излезете во градот. Можеби ќе почнете да се гледате со некој што ви се допаѓа долго време, но ништо не се случи. Полека, бидејќи јуни не е време за градење нови длабоки врски.

СТРЕЛЕЦ

Во јуни ќе имате стабилен однос со партнерот. Ќе мора да посветите повеќе внимание и разбирање бидејќи на крајот на месецот ве очекуваат различни предизвици. Оние кои се слободни ќе сакаат да градат посилни односи со некој што им се допаѓа, а можеби дури и да ги запознаат со пријателите и семејството. Не брзајте, туку уживајте во животот.

ЈАРЕЦ

Месецот јуни ќе биде емотивно задоволувачки за вас, под услов да не ја носите работата и притисокот дома. Нерешените правни прашања, доколку има некои поврзани со брачни прашања, ќе бидат во ваша корист. Слободните најверојатно ќе се навратат на некој од нивното минато и ќе ги оживеат старите чувства. Обидете се да научите од грешките од минатото и да бидете поотворени и попозитивни овој пат ако сакате да започнете одново.

ВОДОЛИЈА

За Водолиите, јуни ќе започне со раздор меѓу партнерите. Почитувајте го партнерот, бидете внимателни и полни со љубов, а работите ќе се подобруваат како што ќе напредува месецот. Слободните треба да се фокусираат на градење на најдобрата верзија од себе, а не на флертување. Посветете се на тренинзите и забавата и не донесувајте избрзани одлуки за кои може да зажалите.

РИБИ

Треба да ги негувате односите со квалитетно поминато време. Втората половина од месецот ќе биде подобра на љубовен и романтичен план. Егото мора да се отфрли и да се направат напори да се создаде пријатна атмосфера дома. Слободните треба да се забавуваат со своите пријатели, а ако имате некој посебен, бидете љубезни и разбирливи. Ова не е време сериозно да се посветите на некого.

Тагови
реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Љубов и секс

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Read more

Љубовен неделен хороскоп: Лавови и Ваги, подгответе се за изненадувања

Read more

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Read more

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Read more
 

Магазин

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Читај повеќе

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Читај повеќе

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Читај повеќе
  • play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Читај повеќе

Koja е најдобрата положба за спиење кога имате настинка или грип?

Читај повеќе
  • play_arrow

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

Читај повеќе
  • play_arrow

Корејски специјалитет: Месо потпечено со павлака и јајца

Читај повеќе