Љубовна пролет ги очекува родените во овие три хороскопски знаци

Кога природата повторно ќе се разбуди и ќе се раззелени, овие хороскопски знаци ќе најдат среќа во љубовта.

РИБИ

Луѓето родени во овој знак ќе имаат најголема среќа во љубовта оваа пролет, повеќе од сите други знаци на Зодијакот. На самиот почеток на најромантичното време од годината, нивната романса ќе цвета.

Можно е тие да станат блиски со некој што веќе го сакаат или ќе добијат шанса да ја обноват својата стара љубов. Добрата вест ги чека на 11 април и тие би можеле да се зближат со личност родена во знакот Бик, Рак, Скорпија или Јарец.

Врската со луѓето родени во овие знаци може да им ја донесе длабоката љубов што ја бараат, па дури и посветеност и сигурност, а токму тоа им треба на Рибите за да ја покажат својата најдобра страна.

Во потрага по сродна душа, тие ќе бидат привлечени од многу водни знаци затоа што се слични, добро се сложуваат и се привлекуваат едни со други, но тоа не значи дека можат да имаат хармоничен љубовен и семеен однос со нив. Тоа треба да се има предвид.

Рибите кои веќе се во врска, ќе ја зајакнат врската со партнерот, а можна е и венчавка.

ЈАРЕЦ

Ова се индивидуалци кои се многу посветени на семејството. Тие веќе сонуваат за своето мало семејно гнездо, а доаѓањето на пролетта може да им го овозможи токму тоа.

Јарците кои се сами веројатно ќе сретнат некој со кого ќе сакаат да останат заедно до крајот на животот, а оние кои се во врска сега, ќе почувствуваат дека врската станува посилна и посериозна.

Можно е дека претходно сметале дека не можат добро да се поврзат со нивниот партнер, но тоа треба да се промени наскоро. Љубовниот живот ќе се движи во поинаква, подобра насока.

Со доаѓањето на пролетта, некои припадници на овој знак би можеле да започнат да живеат со нивниот сегашен партнер, а можно е и да заминат да живеат заедно во странство.

Самците родени во овој знак ќе почувствуваат пеперутки во стомакот во првите денови на пролетта, но сепак треба да внимаваат да не се фрлат во прегратките на првата што ќе се приближи и ќе го привлече нивното внимание. За нив е важно да бидат трпеливи и да ја чекаат својата сродна душа, и кога ќе дојдат, тие ќе го почувствуваат тоа.

Совршен партнер за нив би можело да биде личност родена во знакот Бик, Девица, Скорпија и Риби. Имено, тие ги делат истите животни идеали со Бикот и Девицата, додека Скорпиите ќе ја ценат нивната амбиција, емоционална стабилност и сериозност во решавањето на проблемите.

За Рибите, Јарецот е пример што вреди да се следи, а со луѓето родени во тој знак имаат најголеми шанси за вистинска, вечна љубов.

ВАГА

После тешкиот период, особено во љубовта, луѓето родени во знакот на Вага конечно ќе дојдат на свој терен. Мирот и спокојството се насмевнуваат на нивниот љубовен план. Лесно ќе најдат сродна душа, за разлика од досегашните залудни обиди.

Оваа пролет, родените во овој знак ќе сретнат некој со кого ќе сакаат да остарат заедно. Страста со таа личност ќе биде огромна.

Оние кои веќе се во врска ќе станат уште посреќни со својот партнер и голема е шансата да ја крунисаат својата врска со брак. Сепак, некои врски нема да преживеат, и тоа оние што и претходно не функционираа, но тоа е добро затоа што се отвораат некои нови врати.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Љубов и секс

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Read more

Пет хороскопски знаци кои најтешко се заљубуваат

Read more

За што размислуваат мажите по сексот?

Read more

Трите најголеми заблуди за сексот

Read more
 

Магазин

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе