Луѓе? Не, благодарам

Добрите слушалки ќе ви помогнат да се изолирате од бучавата околу вас или да го добиете најквалитетниот можен звук кога ја слушате омилената музика.

Сепак, најновите истражувања покажаа дека во најголемиот број случаи, носењето слушалки стана „универзален знак“ за „не вознемирувај“, односно, дека луѓето носат слушалки за да не мора да зборуваат со луѓето околу нив.

Ако имаат ставено слушалки, помала е веројатноста дека некој ќе ги застане на улица, ќе ги праша нешто во супермаркет или во јавен превоз и најчесто – на работа.

Според едно најново истражување спроведено во Германија, одбегнувањето да зборуваат со други луѓе е главната причина зошто луѓето ставаат слушалки, иако понекогаш воопшто не слушаат ништо на нив.

На второ место е одбегнувањето на бучавата на работно место, а 23% рекле дека ги носат како моден додаток.

Remote video URL
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Чек дис аут

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Read more

Лука подучува: Што е прав пармезан и зошто да не користите било каков

Read more

Хороскопски знаци кои се склони кон теории на заговор

Read more

Баба Елда да ве научи како правилно се отвора пакување шпагети

Read more
 

Магазин

Кое време од денот е најдобро за секс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Читај повеќе

Зошто треба да ја миеме бананата пред да ја излупиме?

Читај повеќе

Лекари објаснија што се случува во телото кога ќе се откажеме од кафе

Читај повеќе
  • filter

Ретро-футуризам: Илон Маск гради мегабензинска станица со кино и ресторани каде ќе работат роботи

Читај повеќе

Заеднички живот: Дали сте подготвени да се преселите под ист покрив?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • filter

Скопски моден фестивал и Моден викенд Скопје го размрдаа модерно Скопје

Читај повеќе

Особини по кои ќе ги препознаете емоционално незрелите родители

Читај повеќе