Луѓето родени во најреткиот хороскопски знак се навистина посебни

Најчестиот хороскопски знак е Девица, но дали знаете кој е најредок?

Според New York Times, најмалку луѓе се раѓаат на католичките Бадник и Божиќ (24 и 25 декември) или на Нова Година, и родените во овој период спаѓаат под знакот на Јарец, па Јарецот е најреткиот хороскопски знак.

Припадниците на овој хороскопски знак се одлични пријатели. Јарците лесно се препознаваат - иако понекогаш можат да се однесуваат супериорно, тоа е само нивниот одбранбен механизам. Всушност, припадниците на овој знак се преслатки суштества.

Бидејќи Јарците имаат ладен израз на лицето и челичен изглед, ова им помага во кариерата и тие често напредуваат многу брзо во својата деловна активност. Тие знаат како самоуверено да ги пренесат своите очекувања и желби, но во исто време се доста практични и искрени луѓе.

Бидејќи Јарецот е главниот знак на зодијакот, Јарците се родени да бидат водачи, помагачи и придвижувачи. Нивниот елемент е земјата, што значи дека со двете нозе стојат цврсто на земја, што им помага на другите луѓе да се чувствуваат безбедно во нивно присуство.

Иако на почетокот можеби не изгледаат така, Јарците се едни од најверните пријатели. Тие јасно кажуваат што сакаат и очекуваат од другите. Ќе ве известат ако не се расположени за дружење (веројатно се истоштени од прекумерна работа), но ќе инсистираат да ви помогнат и да бидат тука за вас кога ќе ви треба.

Јарците се исто така сигурни партнери. Иако имаат репутација на дистанцирани, штом започнете врска со Јарец, тие не одат никаде. Нивната природа оди добро со воздушните знаци како Близнаци, Вага и Водолија. Сè додека можете интелектуално да ги следите, ваши се бескомпромисно.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Живот

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Read more

20 најдобри градови за семеен одмор

Read more

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Read more
 

Магазин

Славните манекенки како секси Бонд девојки

Читај повеќе
  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе