Роналдо сигурно страда

Луис Хамилтон се пофали со својот нов неверојатен автомобил: единствен на светот и чудо на технологијата

Кога сте шесткратен светски првак во Формула 1, возите за екипата на Mercedes и на добар пат сте и по седми пат да станете најдобриот на светот, ред е работодавачот да ве награди. Па така, Луис Хамилтон се пофали со неговиот уникатен ѕвер од автомобил.

Кристијано Роналдо сега сигурно страда, бидејќи Mеrcedes EQS кој го доби Хамилтон е единствениот примерок кој е произведен до сега од ова технолошко чудо и уште некое време овој „вселенски модел” нема да се најде во продажба.

Хамилтон се пофали на друштвените мрежи со подарокот кој му го врачија челните луѓе на Mercedes. Сосема заслужено ќе ужива во Mercedes EQS кој ќе се најде во продажба дури пред крајот на наредната година.

Основниот модел на елекѕтричното чудо ќе чини околу 100.000 евра, а поопремените и полуксузните верзии ќе чинат и до 200.000 евра. Но, секое вложено евро гарантира максимално уживање и љубоморни погледи од сите учесници во сообраќајот.

Mercedes EQS го движи електричен мотор од 350 киловати, односно околу 470 коњски сили, до стотка забрзува за само 4,5 секунди, а со едно полнење може да помине 600 километри.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Џек Ма по три месеци се обрати на јавноста, но не се знае каде е

Read more

Спорт

УЕФА: Реал најуспешен во историјата на ЛШ, Вардар најдобро рангиран македонски клуб

Read more

Роналдо мечтае за публика на стадионите

Read more

Коронавирус и во Баерн Минхен

Read more

Луис Хамилтон се пофали со својот нов неверојатен автомобил: единствен на светот и чудо на технологијата

Read more
 

Ново

Заев: Измените во законите за пасошите и личните карти важат за сите

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Страшна експлозија во центарот на Мадрид, најмалку шестмина повредени

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow

Бившата девојка на Игуаин: Беше опседнат со „лесни“ девојки

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе

Сој, варијанта или мутација? Постојат разлики во термините кај вирусите

Читај повеќе

Рибери не исклучува враќање во Бундеслигата

Читај повеќе

Штајнмајер: Доаѓањето на Бајден е големо олеснување за сите

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени тиквички со мелено месо и моцарела

Читај повеќе