Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Ф1
Кајгана/МИА
/ 19.01.2021 / 10:37

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон зборуваше за неговиот тренинг за време на вонсезоната. Хамилтон продолжува да се подготвува за одбрана на шампионската титула во 2021 година.

„Здраво на сите. Долго време не сме се виделе. Сега сум на планина, тренирам секој ден. Секое утро се искачувам на врвот на планината. Овде има три од нив – едниот е висок 3.400 метри. Обично сакам да тренирам на голема надморска височина, каде што има помалку кислород и треба да работам понапорно. Може да биде тешко само да се качите по скалите. И тогаш, кога ќе завршам со тренинзите овде и ќе се вратам на нормалната надморска височина, почнува полесно да дише.

Има многу што да се направи, па затоа сакав само да ве известам дека сè е во ред. Се чувствувам одлично и се чувствувам одлично во мојот „меур“, информира Хамилтон.

Британецот формално во моментот нема договор со тимот на Мерцедес, но страните продолжуваат со преговорите.

реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Ф1

Фернандо Алонсо заврши во болница по сообраќајна несреќа

Read more

Крај на неизвесноста: Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Read more

Историска одлука: Ферари донесе прва жена возач во својата академија

Read more

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Read more
 

Спорт

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе

Надал го откажа настапот на турнирот во Ротердам поради повреда

Читај повеќе

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Читај повеќе