Лука Дончиќ, не си реален!

Лука Дончиќ имаше уште една одлична партија синоќа, но не беше крунисана со победа на Далас.

Маверикс беа убедливо поразени од Филаделфија 76-ерс, иако Словенецот постигна 32 поени и имаше четири скока и асистенции.

Remote video URL

Дончиќ уште пред почетокот на мечот беше многу расположен, па во еден момент направи спектакуларен потег.

Далеку зад кошот, скоро на трибините, си играше со кошаркарската топка, а потоа се намести за шут и погоди од неверојатна позиција – практично од соблекувалната.

URL
Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Животни херои од чија спасувачка акција постои снимка

Read more

Кошарка

Богдановиќ незапирлив за Денвер

Read more

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Read more

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Read more

Кари дојде до бројката од 300 тројки во една сезона

Read more
 

Спорт

Симболична казна за суперлигашите, допрва разврска и за Барса, Јуве и Реал

Читај повеќе

Колку ќе заработи Интер од освојувањето на Скудетото?

Читај повеќе
  • play_arrow

Богдановиќ незапирлив за Денвер

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Читај повеќе

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Читај повеќе

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Читај повеќе

Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Читај повеќе
  • play_arrow

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Читај повеќе