Луксузен кампер од 7,7 милиони долари нуди дури и место за Bugatti

Одењето на одмор ги тера богатите да размислат каде да одат и што да прават. Сега, една опција за оние со вишок пари е да купат луксузен кампер кој има простор дури и за нивното Bugatti.

Се вика Volkner Mobil Performance S и е луксузно опремена камп-куќа за некој со неколку милиони в џеб кои може да ги потроши за на одмор. Достапен е во многу различни варијанти, од кои секоја е прилагодлива за желбите на клиентот со длабок џеб.

Можеби најинтересниот додаток е гаражата на повлекување, која всушност не е вклучена во основната цена на камперот, која гласи 2,4 милиони долари, пишува DriveTribe.

На оваа веќе висока сума се додавата и бројни дополнувања за цената да порасне уште. Тука спаѓаат целосно опремен главен апартман, бања со нормална големина со посебен туш, соларен генератор од 2.000 вати кој ја полни батеријата, машина за еспресо на повлекување, звучен систем Burmester од 355.000 долари...

Ако ги сакате сите овие додатоци, ќе мора на почетната цена да додадете дополнителни 5,3 милиони долари, така што ова е всушност опција за оние кои имаат вишок од 7,7 милиони долари што би можеле да ги потрошат на ваков луксузен одмор.

Remote video URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Авто новости

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Read more

Volvo има ново лого

Read more
 

Автомобили

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Читај повеќе

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Читај повеќе

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Читај повеќе

Volvo има ново лого

Читај повеќе

Дали можете да ја утврдите точната километража на половно возило?

Читај повеќе

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Читај повеќе

Како да откриете дали автомобилот што сакате да го купите бил поплавен?

Читај повеќе

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Читај повеќе
  • filter

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Читај повеќе