Луксузниот бренд на Hyundai го освежи изгледот на моделот G70

Луксузниот бренд на Hyundai, Genesis го освежи изгледот на својата најмала лимузина G70 која сега има унапреден дизајн и технологија.

G70 е директен ривал на Audi A4 и BMW Серија 3, а освежениот модел има најмногу промени на предниот дел каде се наоѓа решетката за ладилникот.

Направени се промени и на задниот дел на автомобилот, со нови ЛЕД светла.

Во внатрешноста е сместен нов 10,25-инчен екран со инфо-забавен систем кој поддржува Google Play систем, a има и безжичен полњач за мобилни.

Повеќе детали ќе бидат познати наредниот месец.

Тагови
реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Авто новости

Dacia го претстави новиот Sandero од третата генерација

Read more

Audi S8 или Bentley Flying Spur: Кој е побрз?

Read more

Германците рушат митови: Поевтино е да возите на струја или на дизел?

Read more

EPS – уред кој ќе ви заштеди гориво

Read more

Автомобили

  • filter

Dacia го претстави новиот Sandero од третата генерација

Читај повеќе
  • play_arrow

Audi S8 или Bentley Flying Spur: Кој е побрз?

Читај повеќе

Германците рушат митови: Поевтино е да возите на струја или на дизел?

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави новиот Q5 Sportback

Читај повеќе
  • play_arrow

EPS – уред кој ќе ви заштеди гориво

Читај повеќе
  • filter

Ferrari го претстави новиот „ѕвер“ Omologata

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави освежениот i30N: Еден од најдобрите спортски автомобили на пазарот

Читај повеќе
  • play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Читај повеќе

Гигантот Harley-Davidson се повлекува од најголемиот пазар во светот

Читај повеќе