Чек дис аут

Лута Русинка во Audi TT против пешаци

4. февруари 2015 - 10:31 | Д.П.

Во новото видео што ни доаѓа од Русија се гледа една млада Русинка како се обидува да помине преку пешачки премин, но налетува на неколку млади момчиња. За нејзина несреќа тие не се обични момци, туку се дел од движењето „СтопХам“ кое се труди да ги посрамоти возачите кои ги кршат сообраќајните правила.

Откако неуспешно се обидоа да ја сопрат, двајца од нив завршија на поклопецот за моторот на спортското Audi. На крајот момците успеаја да ја застанат, таа ги нападна со клоци, но заврши со голема „СтопХам“ лепенка на ветробранското стакло.

Иако видеото се појавува сега на интернет, инцидентот се случил кон крајот на 2013 година, пишуваат руските медиуми.

Loading the player...

 

 

Коментирај