ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Портпаролот за односи со јавноста на Бразил ги остави новинарите шокирани кога од масата фрли мачка која ја прекина прес-конференцијата пред четвртфиналниот натпревар на Светското првенство меѓу Кариоките и Хрватска.

Напаѓачот на Реал Мадрид, Винисиус одговараше на прашања на новинарите кога мачката скокна на масата и се упати кон неименуваниот портпарол, кој седеше до ѕвездата на „Кралевите“.

Бразилскиот ПР потоа ја погали, па ја зграпчи и ја фрли од масата, оставајќи ги присутните новинари изненадени од потегот.

Remote video URL

Откако ги крена рамениците, тој брзо го побара следното прашање од претставникот на медиумите, додека Винсиус се насмеа на необичната сцена.

URL

Хрватска и Бразил го отвораат четвртфиналето на Светското првенство со меч со утрешниот натпревар од 16 часот. Хрватска се пласираше меѓу осумте најдобри по подоброто изведување пенали против Јапонија, додека Бразил беше убедлив против Јужна Кореја.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Фудбал

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Read more

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Read more

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Read more

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе