Мадона со таинствен спот го најави новиот албум

Мадона сега е Madame X. Кралицата на поп музиката објави кратко видео во кое претстави дел од нова песна и потврди дека нејзиниот нов, 14 албум ќе се вика „Madame X“, пишува Billboard.

Таинствената снимка ја следи поп кралицата како во неколку наврати ја менува облеката, што ја симболизира промената на алтер-егото, а низ видеото објаснува дека Madame X е таен агент кој патува низ светот менувајќи идентитети, борејќи се за слобода.

„Madame X“ ќе биде 14 студиски материјал на Мадона и прв албум од 2015 година, по објавувањето на албумот „Rebel Heart“.

реклама

Музика

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Read more

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more
play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more