Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во „Fantastic Beasts 3“

Официјално е соопштено дека Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во улогата на Гелерт Гринделвалд во филмот „Fantastic Beasts 3“.

Со недели се ширеа шпекулации дека Микелсен е актерот кој од Warner Bros. го имаат на ум како замена за Деп. Студиото побара од Деп да се повлече од проектот откако актерот ја изгуби тужбата за клевета против британски таблоид кој објави текст со наслов во кој го нарече „женотепач“. Деп излезе со соопштение на социјалните мрежи и се повлече од улогата, иако многу негови фанови се надеваа дека ќе се врати. Тоа очигледно нема да се случи.

На прашањето дали ќе го игра Гринделвалд, Микелсен минатата недела негираше дека воопшто имало преговори меѓу него и Warner Bros.

„Ах, тоа е сѐ на ниво на гласини во моментов... Тоа значи дека јас знам исто колку и вие, од медиумите. Па така, го чекам тој телефонски повик“, рече Микелсен.

The Wrap прв ја објави официјално веста дека Микелсен се приклучува на актерската екипа на франшизата.

Засега нема други информации од него и од Warner Bros. и единствено е познато дека во најдобар интерес на сите е да се продолжи со снимање што е можно побрзо. Деп наводно имал снимено само една сцена за длого очекуваното продолжение „Fantastic Beasts 3“ и тоа уште во септември.

Премиерата на „Fantastic Beasts 3“ засега е закажана на 15 јули, 2022 година.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе