Чек дис аут

filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Во време кога живееме во пандемија, закана по здравјето на секој од нас, важно е како се храниме.
Read more
filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Ако чувате или некогаш сте чувале мачка, тогаш ниту еден факт и ситуација поврзани со нив никогаш не ве изненадуваат.
Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Околу 300 делфини приредија незаборавна глетка во Калифорнија. „Стампедото“ од делфини е снимени во јужниот дел на Калифорнија од група набљудувачи на китови.
Read more
play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

На социјалните мрежи активно и жестоко се коментира „откритието“ на еден корисник на Google Earth во близина на брегот на Арктикот – замрзната структура што многу потсетува на крузер брод.
Read more
filter

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Палмерстон, познатиот мачор на британското Министерство за надворешни работи, по 4 и пол години стаж на буден и одговорен „ловец на глувци“, заминува во пензија.
Read more
play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Во Израел се изработува најскапата маска против коронавирусот, почетната цена е 1,5 милиони долари.
Read more
play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Поранешниот шампион во бокс во тешка категорија учествуваше во емисијата на Discovery Channel – Shark Week.
Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Петгодишниот Манила доживеа незаборавно искуство додека беше со семејството на патување во Австралија. Детето, заедно со неговото семејство, уживаше во пливањето со кит-ајкула.
Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Понекогаш потребен е само еден коњ и половина автомобил за да ги освоите градските улици со стил.
Read more
filter

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Ако долго време не сте ја смениле фризурата и се држите до неа бидејќи се плашите од промена, погледнете ги овие неверојатни трансформации и можеби ќе се премислите.
Read more
play_arrow

Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

На автопат во американската сојузна држава Флорида, човек облечен во маица и домашни куси панталони, минал 15 километри закачен на шофершајбната од камион со две приколки.
Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Колумбиски инженери конструирале шлем кој служи за комотно дишење и заштитува од зараза со коронавирусот.
Read more
реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Read more