Чек дис аут

filter

Рим и Париз пред векови и денес

Рим и Париз ги замислуваме како огромни градови и во минатото. Но, она што се денес не е ниту близу до она што биле во минатото.
Read more

Авиокомпанијата Emirates ќе плати за лекување, карантин и погреб ако се заразите со COVID-19 на нејзин лет

Авиокомпанијата Emirates на патниците кои на нејзин лет ќе се заразат со COVID-19 им нуди бесплатно осигурување, кое вклучува покривање на трошоците за лекување, карантин и во најлош случај, погреб.
Read more
filter

Фотосторија: Југоносталгија пуштена на најјако

Југоносталгијата се враќа во бранови на овие простори, а во поново време сѐ почесто кај генерации кои не биле ни родени пред да се распадне Југославија.
Read more
play_arrow

Кучињата како храна? Корејците длабоко поделени по ова прашање

Во Јужна Кореја, традиционално во летните месеци се јаде кучешко месо.
Read more

Канадскиот водич за секс во време на пандемија го насмеа светот

Можеби целта не им беше таква, но канадските совети за безбеден секс во време на пандемија успеаја да го насмеат светот во овие тешки времиња.
Read more

Македонските анонимуси ги хакираа веб-страниците на Дуа Липа и Рита Ора

Македонските анонимуси објавија дека ја хакирале веб-страницата на пејачката со албанско потекло Дуа Липа откако таа на социјалните мрежи објав
Read more

Просечната цена на пивото ширум Европа

Најскапо пиво плаќаат Норвежаните, а најевтино Украинците, вели истражувањето на цената на пивата во европските држави.
Read more

Фотографија од венчавка предизвика бурни реакции на интернет

На интернет се појави фотографија од венчавка која предизвика бурни реакции.
Read more
play_arrow

Поглед во работниот ден на снимателите на диви животни

Сафари фотографите и снимателите имаат безброј приказни од работното место. Снимањето диви животни воопшто не е лесна задача, но затоа многу често се наградувани со животни искуства кои ние, „обичните смртници“ не можеме ни да ги замислиме.
Read more
filter

Децата цртаат, тато фотошопира

Том Кертис од Лондон го отвори Instagram профилот Things I Have Drawn на кој објавува фотошопирани фотографии на животни и птици, но и луѓе и предмети, според тоа како неговите деца ги нацртале.
Read more
play_arrow

14 причини да ги обожавате сончевите мечки

Дали сте знаеле дека сончевите мечки се најмалите мечки на планетата? Но, имаат најдолг јазик од сите видови мечки!
Read more

Венецијанските гондолиери: Туристите станаа предебели

Венецијанските гондолиери мораа да ги намалат капацитетите на нивните пловни објекти за што ги обвинуваат туристите кои не можат да се возат во гондолите бидејќи се предебели, пренесе Guardian.
Read more
реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Read more