Фит

play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Во споредба со пешачењето, трчањето троши повеќе калории и поттикнува согорување на маснотии. Меѓутоа, најдобро е да започнете прво со пешачење за да не ги оптеретите мускулите.
Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Вежбањето треба да биде рутина во која ќе уживате, никогаш не треба да ви биде здодевно.
Read more
play_arrow

Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

Возењето велосипед е здраво за вас, тоа сигурно веќе го знаевте. Здравствени придобивки од возење велосипед има многу.
Read more
play_arrow

Девет работи што не сте ги знаеле за диетата и слабеењето

Во новото видео на Gravity Transformation - Fat Loss Experts ќе ви откријат 9 работи за слабеење и диета што не сте ги знаеле.
Read more
play_arrow

Јога растегнување со Меди

Недела е дена за одмор и шетање, но не заборавајте и на вашето физичко здравје. Меди Морисон ќе ве води низ 35-минутно истегнување со нејзините јога вежби како подготовка за новата работна недела која нѐ очекува.
Read more
play_arrow

Согорете 600 калории додека ги правите овие вежби дома

Со помош на оваа програма за вежбање може да согорите најмалку 600 калории за само 45 минути, тврди авторката на ова видео. Не ви е потребна опрема, само желба за вежбање.
Read more
play_arrow

Топ 20 јадења со речиси 0 калории

Држењето диета не е воопшто лесно, уште помалку е топењето на сите тие масни наслаги кои го разобличуваат вашето тело. Покрај физичката активност, важно е и каква храна внесуваме.
Read more

Колку долго човек може да издржи без спиење?

Теоретски, човечкото тело може да издржи одреден период без спиење. Светскиот рекорд е 11 дена и 25 минути. Но, тоа не значи дека е корисно, туку напротив. Недостатокот на сон е сериозен проблем.
Read more
play_arrow

8-минутни вежби за истегнување нозе со Памела Рајф

Доколку по вежбање нозе во теретана вашите долни екстремитети се уморни, Памела ви нуди 8-минутни вежни за истегнување кои ќе ви ги релаксираат мускулите.
Read more
play_arrow

Најдобри вежби за гради за почетници

Вежбање на гради значи зацрврстување на групата мускули наречени пекторални мускули. Но, што доколку ште почетници во вежбањето?
Read more
play_arrow

20-минутни вежби за совршен задник

Пролетта е идеален период да почнете со вежбање. Ако сакате малку да го стегнете задникот и телото да ви изгледа совршено, овој 20-минутен тренинг е идеален за тоа.
Read more

Знаци кои откриваат дека не се движите доволно

Поради модерниот начин на живот воопшто не треба да сме изненадени кога нашето тело ќе покаже знаци дека е крајно време да се грижиме за себе.
Read more
реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more