Фит

play_arrow

Најчести „трикови“ за слабеење кои всушност ве дебелеат

Совети и трикови за слабеење може да најдете насекаде. Роднини, пријатели, колеги, блогери и инфлуенсери имаат свои трикови како ослабеле или слушнале дека некој ослабел на тој начин.
Read more
play_arrow

Пет едноставни начини како да ослабете за 30 дена без вежбање

Слабеењето не е воопшто тешко. Треба само да бидете дисциплинирани и решени дека ќе ја направите оваа голема промена во вашиот живот и ќе се придржувате до одреден начин на живот за да имате долгорочни резултати.
Read more
play_arrow

Како да се храните за да ги изгубите масните наслаги засекогаш?

Повеќето диети, режими на исхрана и вежбање и промени на навиките кои ветуваат ослободување од масните наслаги, не се долгорочно одржливи решенија.
Read more
play_arrow

Лесни вежби за секси грб, раце и гради

Памела Рајф е повторно тука за вас, овој пат со ново видео во кое покажува лесни вежби за горниот дел на телото.
Read more
play_arrow

HIIT тренинг во вашиот дом – само 15 минути дневно прават голема разлика

Фитнес инструкторката Наташа Осеан ќе ве води низ овој 15-минутен тренинг со вежби со висок интензитет што може да го изведете во домашни услови.
Read more
play_arrow

8 кардио грешки кои ви го забавуваат слабеењето

Постојат осум грешки и митови при кардио вежбањето кои го забавуваат топењето масни наслаги и градењето муслулна маса.
Read more
play_arrow

15-минутно вежбање на евергрини со Памела Рајф

Ем ве буди музиката, ем согорувате калории. Ако некој знае да ве активира, тоа дефинитивно е Памела Рајф. Овој пат вежбите се пропратени со евергрини од 80-тите и 90-тите, така да пазете да не се запеете и да заборавите да вежбате.
Read more
play_arrow

Почнете го денот со утринско кардио дома

Тмурното време не е причина за наоѓање изговор да се избегне вежбањето. Засукајте ги ракавите и одработете кардио во домашни услови.
Read more
play_arrow

10 лоши вечерни навики поради кои се дебелеете

Нашата секојдневна рутина најчесто се состои од работи кои сакаме да ги правиме и кои треба/мора да ги правиме. Но, начинот на кој го правиме тоа може да направи огромна промена во квалитетот на живеење.
Read more
play_arrow

Еден оброк во денот за топење на масните наслаги на стомакот

Телото прво почнува да ги складира резервите сало во пределот на стомакот и токму од тие резерви последно се „откажува“.
Read more

Зошто е толку тешко да се мотивираме за да вежбаме?

Сите сме свесни за бенефитите за нашето тело кои произлегуваат од вежбањето, но кога ќе дојде време за тренинг - немаме мотивација. Зошто е тоа така?
Read more
play_arrow

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Има разни верзии на диетата со јајца и сите ветуваат значително губење на вишокот килограми. Дали навистина може да постигнете резултати со режим на исхрана базиран на јајца?
Read more
реклама

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more