Фит

play_arrow

15-минутни вежби за целото тело со Памела Рајф

Во новото видео Памела Рајф ќе ви покаже лесни и едноставни вежби за целото тело.
Read more

Што може да му се случи на вашето тело ако одеднаш помалку се движите?

Ако и вие сте меѓу оние кои поради пандемијата веќе подолго време работат од дома, сигурно сте забележале дека сè помалку се движите, а повеќе време минувате седејќи.
Read more
play_arrow

Што треба да јадете по тренинг?

Без разлика на тоа со која цел вежбаме, исхраната и тренингот секогаш би требало да бидат усогласени.
Read more

Дали јаболковиот оцет помага при слабеење?

Веројатно сте слушнале дека ако додадете јаболков оцет во вашата секојдневна исхрана, тоа ќе ви помогне да го изгубите вишокот килограми. Дали има вистина во тоа?
Read more

Едноставна и лесна вежба за совршен задник

Read more

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната бодибилдерка во светот

Русинката Наталија Кузнецова има бицепс со димензија од 49 сантиметри, рекордерка е во многу  категории, а себеси се опишува како најсилната бодибилдерка во светот.
Read more
play_arrow

Како е можно да изгледаш толку добро?

Џенифер Лопес е во Доминиканската Република каде го снима новиот филм „Shotgun Wedding“, а според тоа што го објавува на социјалните мрежи, таа притоа и добро се забавува.
Read more
play_arrow

15-минутни лесни вежби за истегнување на телото

Во новото видео на YouTube каналот Growingannanas ќе погледнете 15-минутни вежби за истегнување на телото.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи доколку пешачите секој ден?

Ако барате едноставен, а истовремено ефективен начин да ослабете и го подобрите здравјето, пешачењето е идеално за вас.
Read more

Како да го стопите „пандемиското салце“?

Многу луѓе се здебелија во текот на пандемијата, најмногу како резултат на прекумерното седење дома, што значеше и повеќе јадење, но и недоволната физичка активност.
Read more

Жените подобро согоруваат масти во текот на вежбањето од мажите

Според ново истражување, жените имаат предност кога станува збор за согорувањето масти во текот на тренинг.
Read more
play_arrow

Предизвик за вежбање: Интензивен тренинг за горниот дел од телото

Овој 30-минутен интензивен тренинг се фокусира на зајакнување на горниот дел од телото. Претставува идеален предизвик за телото, добро ќе ве размрда и ќе ги зајакне мускулите на рацете и рамената.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more