Фит

play_arrow

Флексибилност и рамнотежа: Пилатес вежби за секој ден

Пилатес вежбите овозможуваат подобрување на движењето, како и подобра рамнотежа и поголема флексибилност.
Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Истегнувањето на телото е важно за да останете во добра форма. 
Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Памела Рајф е повторно тука за вас, овојпат со нови и одлични вежби за затегнат задник. За вежбите ви се потребни тегови од 10 кг, но доколку немате дома - може да вежбате и без нив. Погледнете го видеото.
Read more

8 работи кои мажите треба да ги јадат секој ден

Постојат 8 работи кои мажите би требало да ги јадат на дневна основа за постојано да имаат доволна количина на енергија.
Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Откријте пет алтернативни начини како да слабеете без да броите калории. Дечките од Gravity Transformation - Fat Loss Experts советуваат дека не мора да следите и контролирате сѐ што јадете и пиете за да слабеете ефикасно.
Read more

Докажано: Најдобрите вежби за рамен стомак

Отстранувањето на салото од стомакот е спор процес затоа што мастите најмногу се таложат во овој дел од телото.
Read more
play_arrow

Тренинг во пар: 30 вежби за 30 минути

Дефинитивно е полесно да се вежба во друштво, а ако не сакате постојано да ги повторувате истите вежби ова видео е идеално за вас. Нема да биде лесно, вашата задача е да направите 30 вежби за 30 минути.
Read more
play_arrow

Комбинација од вежби за согорување на 600 калории

Кога ќе слушнете дека во текот на еден тренинг може да согорите и до 600 калории, тоа звучи фантастично, но за тоа мора многу да се потрудите.
Read more
play_arrow

10-минутен HIIT тренинг за топење калории

Памела Рајф ќе ви покаже лесни и ефикасни вежби за топење калории. HIIT тренингот е најефикасен доколку сакате за кратко време да забележите резултати и да го доведете телото во посакуваната форма.
Read more

Рецепт за слабеење од три состојки што ги имате дома

Може да изгубите до 5 сантиметри во струкот за 7 дена. Овој домашен напиток од само три состојки го забрзува слабеењето.
Read more
play_arrow

Кој вели дека не може да вежбате од дома?

Ако сакате да вежбате, ништо нема да ве спречи да вежбате од дома. Немањето време и простор се меѓу најчестите изговори за избегнување на вежбање.
Read more
play_arrow

5 моќни јога пози за утринско будење

Дајте му енергија на вашето тело со овие пет моќни јога пози кои Бернис Мајлс со задоволство ги демонстрира.
Read more
реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Read more