Љубов и секс

Пет начини на кои жените ја саботираат љубовната врска

Пет начини на кои жените ја саботираат љубовната врска

Понекогаш, на жените им е полесно да ги обвинат мажите и да се расправаат наместо да се обидат да ги согледаат нивните грешки.
Read more
Хороскопски знаци кои не можат без секс

Хороскопски знаци кои не можат без секс

Постојат три хороскопски знаци кои најтешко издржуваат апстиненција од секс, пишува Bustle.
Read more
Секс пози кои прават да се чувствувате непријатно

Секс пози кои прават да се чувствувате непријатно

Истражувањата велат дека сосема е нормално да се чувствувате нервозно кога испробувате нови пози со партнерот.
Read more
Сексуалните фантазии можат да бидат опасни?

Сексуалните фантазии можат да бидат опасни?

Сексот е врвно искуство и уживање коешто се случува кога двајца луѓе кои се сакаат, сакаат да го продлабочат својот однос. Но, што ако тоа не е така?
Read more
Четири важни теми за кои секојдневно треба да разговарате со партнерот

Четири важни теми за кои секојдневно треба да разговарате со партнерот

Без добра комуникација нема среќна врска, а доколку избегнувате да зборувате за определени теми може долгорочно да нанесете штета на љубовниот однос.
Read more
Пет причини зошто силните жени немаат среќа во љубовта

Пет причини зошто силните жени немаат среќа во љубовта

Убава, паметна, самостојна, силна и сама? Дали ви звучи познато?
Read more
Ситуации во кои сексот е најдобар лек

Ситуации во кои сексот е најдобар лек

Сексолозите ги проучуваат менталните и физички промени коишто се случуваат во телото во текот на сексот за да откријат дали постои врска помеѓу сексот и менталното здравје.
Read more
Хороскопски знаци кои тешко поднесуваат раскинување

Хороскопски знаци кои тешко поднесуваат раскинување

Некои личности се поемотивни од другите, а воедно некои и потешко се носат со промените и раскинувањата.
Read more
Утрински секс – најдобар во овој период

Утрински секс – најдобар во овој период

Доколку утринските активности не се дел од вашата рутина, можеби ќе се предомислите од фактот што вашето тело наутро е сосема подготвено за утринските активности во кревет кои воедно се и одлични за вашето здравје.
Read more
Заеднички живот пред брак – предности и недостатоци

Заеднички живот пред брак – предности и недостатоци

Повеќето парови се одлучуваат да живеат заедно пред да стапат во брак.
Read more
Како да изградите доверба во врската?

Како да изградите доверба во врската?

Комуникацијата е важна во секоја љубовна врска, особено ако со партнерот сте заедно од неодамна.
Read more
Четири хороскопски знаци со кои изолацијата е забавна

Четири хороскопски знаци со кои изолацијата е забавна

Со некои луѓе никогаш нема да ви биде здодевно, па дури иако сте затворени со нив во четири ѕида.
Read more
реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more