#мкфејл

Епизода на Jackass се снимала во Скопје?

Нема како на друг начин да се објасни залутаната количка од маркет на памп-трак полигонот кај Олимписки... или има?
Read more

Изгубени во преводот

Read more

Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Кандидатот за претседател на ГРОМ и актуелен градоначалник на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на вчерашниот прв круг од претседателските избори освои само 8.103 гласа, односно 0,90 %.
Read more
filter

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Некои македонски медиуми открија нова атракција за сите посетители на главниот град на нашиот северен сосед. Ако одите во Белград, обавезно фотографирајте се со споменикот на Волкот во истоимената населба.
Read more

Бурек економија

Read more

Шахтите во светот и кај нас

Read more
filter

На Водно на чист воздух...

Убавото неделно сонце скопјани го искористија за да подишат чист воздух на Средно Водно.
Read more

Виктор Стојанов загрижен за фудбалот во Македонија

Бугарскиот пропагатор и главен негирач на сѐ што е македонско, Виктор Стојанов, деновиве е „многу“ загрижен за фудбалот во Македонија.
Read more

Рибата смрди од главата

Здружението НаТочак објави фотка од бул. „Даме Груев“ во Скопје колку самата полиција ги почитува правилата за паркирање.
Read more

Ај помини да те видам

Општина Центар се пофали со реновираната „Ленинова“, но граѓаните веќе најдоа грешка.
Read more

Админот од Лаос стави жешка профилна и кавер фотка на Facebook-от на ФФМ

Фудбалската федерација на Македонија никако да врати контролата врз својата Facebook страница. Изминатово деноноќие новите админи ставија нова профилна слика и нова кавер фотка.
Read more
filter

Патриотизам на ниво: Охрид се дави во ѓубре по Илинден

Расфрлани лименки, пластични шишиња и остатоци од храна во градскиот парк е сликата денеска низ Охрид, ден по големиот празник Илинден.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more