#мкфејл

Стигна германска полиција да воведе ред во Скопје

Read more

Шефе, а дупкава?

Несекојдневно решение за дупка среде улица во центарот на Скопје. - Шефе, на дупкава шо да ѝ прајме? - Клај некој стол, таму нешто да штрчи да а глеат луѓе да не падне некој.
Read more
filter

Идиот во библиотека

Националната и универзитетска библиотека „Св. Кирил и Методиј“ е вистински извор на пишани богатства. Таму можете да најдете сѐ и сешто, од стари книги и сите весници што излегувале во Македонија уште одамна пред независноста.
Read more

Правна држава е ова

Нема лабаво.
Read more
play_arrow

Колони возила кон Блаце поради асфалтирањето, додека чекаат, трупаат ѓубре покрај патот

На семафорите поставени поради асфалтирање на патот кон Блаце се чека подолго отколку на граничниот премин со Косово.
Read more
play_arrow

Македонските патишта како Париз-Дакар за Србите што одат во Грција

За граѓаните на соседна Србија кои летните одмори ги минуваат кај јужниот сосед Грција и се одлучуваат да отпатуваат со автомобил, минувањето низ Македонија е вистински предизвик поради лошата патна инфраструктура на главната делница север
Read more

Наградна игра: Најди ги грешките во честитката на Ковачевски за Денот на македонскиот јазик

Read more

На тревников му треба земја

Центар. Населба Пролет. Тревник. Тазе градилиште. – На земјава што да ѝ правиме? – Тури ја таму во тревата.
Read more

Финтаџиja некој има во Пошта

Read more

Аца Лукас потпишал за македонски фудбалски второлигаш

Веројатно и најголемите фанови на српската турбофолк ѕвезда не знаат дека изминатиов зимски преоден рок Аца Лукас одлучил да смени професија и да заигра за фудбал за Кожуф од Гевгелија.
Read more

Кога „секси“ стана срамотен збор?

Со македонското новинарство сѐ е можно. И на „секси“ му најдоа мана, па ајде сега со * ќе го пишуваме да не се најде некој навреден од овој многу срамотен збор.
Read more
filter

Македонска сообраќајна некултура

Read more
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more