#мкфејл

Добар превод

Read more

Маркетинг на годината

Read more

Ни срам, ни перде - како се крадат текстови во македонското новинарство?

Во држава каде довербата во судството е 4% (и тоа е многу) никому не е гајле кога неовластено се препишуваат (читај CTRL-C + CTL-V) текстови, сѐ додека текстот не е твој.
Read more

Свети Џорџи од Чаир

Општина Чаир < официјална веб-страница < некој вид на македонска верзија < профил на општината < верски објекти:
Read more

Апасиев и Раде од Ѓорче „измамија“ неколку медиуми

Read more

Плукни-залепи домино ефект

Read more

Македонскиот МЕГА инженеринг

Држава е ова, не е заебанција.
Read more

Откриено зошто во МНР не ги знаат знамињата

Неколку дена по новата срамна бламажа кога пред странска делегација македонското Министерство за надворешни работи успеа да го згреши знамето на гостите, ширум интернетот
Read more
play_arrow

Лапсусот Западен Балтаган на премиерот Ковачевски хит на интернет

Смеата секогаш е добредојдена, па по тој повод се потсетуваме на незаборавниот лапсус на македонскиот премиер Димитар Ковачевски кога во своето обраќање во јуни во Брисел наместо Западниот Балкан кажа Западниот Балтаган (или нешто слично), што пре
Read more

МНР пак утна знаме, твитерџиите пукнаа сеир

Министерот за надворешни работи Бујар Османи ја пречека министерката за надворешни работи на Словенија, Тања Фајон, со знаме на Република Словачка.
Read more
filter

Рециклирам, ама и ме мрзи

Веќе со години низ главниот град Скопје, па речиси и низ цела држава, граѓаните можат да рециклираат хартија, пластика и стакло. Арно ама, и меѓу оние малкумина кои практикуваат рециклирање, има такви кои водат некој вид на инает.
Read more
play_arrow

Бравурозен хајлајтс на кумановски начин

Фудбалскиот третолигаш Башкими од Куманово објави необичен хајлајтс од нивниот натпревар од изминатиов викенд против Петровец, кој го доби со 2:0.
Read more