Рецепти

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Шненокле е десерт од австриско потекло кој одамна е присутен на Балканот. Многу е едноставен, а се прави од лесно достапни состојки што секојдневно ги консумираме.
Read more

Идеја за ручек: Пилешко со 4 сирења

За ручек ви предлагаме да направите совршено пилешко со четири видови сирења и кашкавали. Преубав вкус, а подготовката никогаш полесна кога станува збор за ваков тип на јадење.
Read more
play_arrow

Палента со сос од печурки - супер предлог за ручек

Подгответе ја по рецепт на познат италијански готвач. Не сте пробале поубава палента од оваа со печурки.
Read more
Зачинето пилешко со црвен пипер
play_arrow

Зачинето пилешко со црвен пипер

Немате идеја за брз и вкусен ручек? Овој рецепт на Tasty е идеално решениe: вкусно зачинето пилешко со црвен пипер и гарнир од печени компири со сос.    
Read more

Оригинален рецепт за мексикански палачинки

Печени, полнети и зачинети палачинки.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

За денешниот ручек подгответе сочни свински кременадли во богат путер со лук. Послужете со многу свежа салата и уживајте во овој гурмански специјалитет.    
Read more

Рецепт на денот: Виенски шницли со помфрит и холандски сос

Шницлите направени на виенски начин се познат рецепт и гарантирано јадење за совршено гастрономско уживање. Подготовката не бара многу време, а јадењето е вистински деликатес.
Read more
play_arrow

Брз и вкусен рецепт за аспарагус со лук и лимон

Искористете ја сезоната на аспарагус и за 5 минути направете вкусно јадење. И што е најважно, ќе извалкате само еден сад.
Read more

Со една состојка подобрете го вкусот на салатата од зелка

Салатата од зелка е идеален додаток за многу јадења, а нејзиниот вкус можете да го подобрите користејќи само една состојка.
Read more
play_arrow

Лепињи од компир полнети со печурки и кашкавал

Од пире од компир може да се направат убави и вкусни домашни лепињи, а овој рецепт се прави за помалку од половина час.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко со путер и лук

Вистинско уживање за гурмани.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Пикантен спанаќ со печурки

Одличен предлог за ручек за кој се потребни само 15 минути. Во печурките додадете спанаќ и направете вкусно јадење.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more