Стил

Направи сам: Домашен пластелин за играње

Направи сам: Домашен пластелин за играње

Во овие денови на изолација, која најмалите се во домовите, сакаат времето да им биде исполнето со различни активности. Пластелинот е одлична забава за најмалите, бидејќи самите можат да изработуваат најразлични предмети.
Read more
Шишање дома - водич во три чекори
play_arrow

Шишање дома - водич во три чекори

Во период кога не работат берберниците, а очајно ви треба шишање, мора да се обидете самите да си направите фризура.
Read more
Ким Кардашијан покажа колку тешко се облекува латекс
play_arrow

Ким Кардашијан покажа колку тешко се облекува латекс

Изгледа многу убаво кога се гледа на модните писти, но облекувањето на сѐ што е направено од латекс е далеку од едноставно. Тоа го покажа Ким.
Read more
Направете сами - природна маска за кожа

Направете сами - природна маска за кожа

Ветерот и студеното време кои се присутни овие денови имаат лошо влијание на сите типови кожа, особено на чувствителната кожа.
Read more
Хари и Меган за последен пат како дел од кралското семејство
filter

Хари и Меган за последен пат како дел од кралското семејство

Војводата и војвотката од Сасекс за последен пат се појавија во јавноста како дел од кралското семејство.
Read more
Насловните страни на списанијата покажуваат колку се промени идеалот за убавина

Насловните страни на списанијата покажуваат колку се промени идеалот за убавина

Не треба да постојат стандарди бидејќи секоја самоуверена личност зрачи со посебна убавина, а идеалите на убавина се менуваат со текот на времето.
Read more
Versace, Armani и Gucci ги откажаа модните ревии поради Covid-19

Versace, Armani и Gucci ги откажаа модните ревии поради Covid-19

Некои од најпознатите модни куќи ги одложуваат модните ревии поради ширењето на корона вирусот.
Read more
Најдобрите моменти од Модната недела во Париз
filter

Најдобрите моменти од Модната недела во Париз

Модниот тим на Observer ги одбра најдобрите моменти и трендови од модните ревии на кои дизајнерите ги презентираа новите колекции за есен - зима 2020/2021 година.
Read more
Најдоброто од уличната мода на Модната недела во Париз
filter

Најдоброто од уличната мода на Модната недела во Париз

Додека дизајнерите на писта ги покажуваа нивните визии за сезоната есен-зима 2020, на улиците на Париз се случуваше вистинската ревија – уличната мода во целиот нејзин сјај.
Read more
Тренд за оваа пролет – фустани кои одлично се комбинираат со патики

Тренд за оваа пролет – фустани кои одлично се комбинираат со патики

Oдлична вест за оние коишто не ги сакаат класичните комбинации - оваа пролет најголемиот тренд се фустаните кои се комбинираат со патики.
Read more
Истражување: Жените со премногу шминка не се добри лидери

Истражување: Жените со премногу шминка не се добри лидери

Жените кои користат премногу шминка на работното место не се добри лидери, покажа истражување во Шкотска.
Read more
Три идеи за свадбени декорации за сите љубители на рустичен амбиент
play_arrow

Три идеи за свадбени декорации за сите љубители на рустичен амбиент

Секој од вас различно го замислува денот на венчавката. Некој одбира традиционална, класична венчавка, а друг тренди венчавка само со најблиските.
Read more
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more