Стил

Брзи фризури за деновите кога немате доволно време
play_arrow

Брзи фризури за деновите кога немате доволно време

На сите ни се случува да го преспиеме алармот за на работа или да добиеме покана за состанок за кој немаме многу време за да се подготвиме.
Read more
filter

Бизарни вонземјани ги претставија новите костими за капење на Ким Кардашијан

Read more
play_arrow
filter

Жизел Бундшен пред 20 години и сега – разлика нема!

Жизел Бундшен на карневалот во Рио де Жанеиро се појави во речиси идентична модна комбинација која ја носеше на истиот настан пред 20 години.
Read more
filter

Поглед во новиот дом на Џеј Ло и Бен Афлек: Луксуз од 35 милиони долари

Џенифер Лопес и Бен Афлек конечно најдоа место што ќе го наречат свој дом, по речиси две години барање, откако се венчаа минатиот јули.
Read more
play_arrow

Ивана Кнол за OnlyFans: Не ми е гајле за парите, туку за угледот

Најпознатата навивачка во светот, Ивана Кнол, по Светското фудбалско првенство во Катар се врати во Америка, а сега даде интервју за познатиот американски таблоид TMZ.
Read more

Како гардеробата што ја имате во плакарот влијае на климата?

Ако се грижиме за намалување на нашето индивидуално влијание врз животната средина, еден од најдобрите начини е да ги промениме нашите модни навики, а подолу ви даваме предлози како можете да го направите тоа.
Read more

Ламбата за гел нокти може да предизвика оштетување и мутација на ДНК

Зрачењето од ламбите за сушење гел нокти може да ја оштети ДНК и да предизвика мутации во човечките клетки кои предизвикуваат рак.
Read more

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Кристијано Роналдо не успеа да ја продолжи кариерата во Европа и неодамна се пресели во Саудиска Арабија каде потпиша договор со Ал Наср.
Read more
filter

Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Во тек е Австралија опен, како и Модната недела во Париз, а на неодамна одржаната ревија на модната куќа Dior присуствуваше и познатиот тенисер Роџер Федерер.
Read more
play_arrow
filter

По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Откако Роналдо се пресели во Саудиска Арабија со семејството поради ангажманот во клубот Ал Наср, неговата вереница Георгина Родригес се соочува со многу критики за нејзината разголена облека.
Read more
filter

Каква мајка, таква ќерка

Постарата ќерка на Моника Белучи и Венсан Касел, Дева Касел, се појави на модната недела во Париз, а со една промена сега неодоливо личи на мајка ѝ.  
Read more
play_arrow

Кајли Џенер на модна ревија во Париз се појави со лавовска глава на фустанот

Кајли Џенер носеше џиновска лавовска глава закачена на нејзиниот црн фустан додека се појави на ревијата на брендот Schiaparelli за време на Модната недела во Париз.
Read more
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more