Стил

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Во текот на патување со авион е многу потешко да се одржуваат мерките како физичка дистанца и носењето маски. Особено кога луѓето треба да јадат, да пијат и да седат покрај непознати луѓе.
Read more

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Саманта Сепулведа е 35-годишна жена вработена во њујоршката полиција. Таа вели дека криминалците не бегаат од неа.
Read more
filter

Модерните пензионери од Тајван кои го освоија Instagram

Годините не треба да се пречка за ништо, особено не за да се облекувате со стил.
Read more

Направете сами - природна маска за кожа

За да ја вратите свежината на кожата и нејзиниот здрав изглед, направете природна, домашна маска за кожа.
Read more
play_arrow

15 брзи фризури за мали девојчиња со долга коса

Во ова интересно видео на 5-Minute Crafts Play ќе погледнете различни идеи за лесни и брзи фризури за девојчиња со долга коса.
Read more

Адриана Лима во летно расположение

Адриана Лима не е опседната со Instagram и секојдневно не објавува фотографии. Бразилската манекенка неодамна објави селфи во костим за капење, во преден план ставајќи ги градите.
Read more

Направете сами: Пилинг за тело од природни состојки

Пилингот е одличен начин како да ги отстраните нечистотиите од вашата кожа и како да ги исчистите порите. Особено е важно да правите пилинг на вашата кожа во летните денови.
Read more
filter

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Италијанскиот актер Микеле Мороне, ѕвездата на полскиот еротски филм „365 Days“, најгледаниот филм на Netflix во текот на минатиот месец, потпиша договор со модниот бренд Guess и креаторот Пол Марчијано.
Read more
filter

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Коронавирусот нè спречи да заминеме на море, па ова лето ќе го поминеме на некое од нашите туристички места.
Read more
filter

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Русокосата Катерина Розмајзл од Чешка е толку убава што луѓето на Instagram се уверени дека е кукла.
Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Наоми Кембел на Instagram ги изненади обожавателите со најнови фотографии на кои е прикажана гола во подземна железница.
Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Модната куќа Dior уште еднаш покажа зошто е без конкуренција во светот на високата мода.
Read more
реклама

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Read more

Нови 160 случаи со COVID-19, тројца починати, 368 оздравени пациенти

Read more
Умре Мати Никенен, еден од најголемите олимпијци на сите времиња

Умре Мати Никенен, еден од најголемите олимпијци на сите времиња

Read more
Како би можеле да изгледаат седиштата во авионите по завршувањето на пандемијата?

Како би можеле да изгледаат седиштата во авионите по завршувањето на пандемијата?

Read more