Здравје

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Кога е ерекцијата најсилна, колку трае и како точно делува лекот „вијагра“ се само дел од прашањата кои многу мажи си ги поставиле во врска со овој популарен лек за потенција кој се користи и за „екстра стимулација“.
Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Ако се сочувате со ниско ниво на тестостерон, сигурно досега сте виделе, слушнале и прочитале за разни суплементи за кои производителите ветуваат дека „прават чуда“.
Read more

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Германија изрази сомнеж во квалитетот и безбедноста на руската вакцина против коронавирусот и посочи дека лек, односно вакцина, може да се регистрира во Европската Унија само откако ќе бидат спроведени сите клинички испитувања.
Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Русија вчера ја регистрира првата светска вакцина против коронавирусот. Што знаеме за неа, за каква вакцина станува збор?
Read more

Руската вакцина против коронавирусот ќе штити до две години

Луѓето кои ќе ја примат новата руска вакцина против COVID-19 ќе бидат имуни на новиот коронавирус до две години, соопшти руското Министерство за здравство.
Read more

Микробиолог: Вирусот подолго се задржува на ракавиците отколку на кожата

Иако се многу корисни во различни ситуации, носењето на заштитни ракавици во продавница не е баш препорачлива работа, смета микробиологот Кели Рејнолдс.
Read more

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Досегашните истражувања покажаа дека нашиот имун систем поинаку реагира на оваа болест од вообичаената реакција.
Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Научно објаснување што се случува во вашето тело од првиот залак брза храна. На почеток, се чувствувате толку добро! А потоа се чувствувате тооолку лошо.
Read more

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Пандемијата на COVID-19 е во полн ек ширум светот и различни земји имаат воведено различни нивоа на мерки за заштита.
Read more

Објавен првиот Водич за справување со невролошки заболувања во услови на COVID-19

Во организација на Клиниката за неврологија излезе првиот Водич за справување со невролошки заболувања во услови на COVID-19 пандемијата.
Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Експертите се загрижени дека следниот бран на заболувања ќе биде фокусиран на менталното здравје, предизвикан од загриженоста во врска со COVID-19.
Read more

Русите не ја тестирале вакцината за COVID-19 на деца

Рускиот државен истражувачки институт Гамалеја во Москва планира да започне тестирање на вакцината против коронавирусот на деца на почетокот од 2021 година.
Read more
реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more