Живот

Северна Македонија меѓу 19-те земји кои ќе смеат да пратат туристи во Грција

Грчката влада вчера соопшти дека ќе го рестартира туризмот од 15 јуни, а од 1 јули ќе дозволи меѓународни летови.
Read more
play_arrow
filter

Нејмар е во врска со хрватската манекенка Наталија: Како Бони и Клајд

Манекенката со хрватско потекло Наталија Барулич и бразилскиот фудбалер Нејмар се појавија заедно на насловната страница на руското издание на списанието GQ и со тоа официјално потврдија дека се во врска.
Read more

Одморот во Грција без задолжителен тест и без карантин

Атина, 20 мај 2020 (МИА) – Без било каков вид на тест и без задолжителен карантин, од 15 јуни 2020 година, започнува странскиот туризам во Грција за посетители од држави со добри епидемиолошки карактеристики, а балканските земји може да би
Read more

Бизарно: Луѓе од картон ги пополнуваат празните места во ресторан

Посетата на ресторан подразбира избирање на место кое покрај добра услуга има и пријатна атмосфера. Тишината и празните маси не се привлечен амбиент за посетителите на угостителските објекти.
Read more
play_arrow

Унгарија го укина законското признавање на полот за транс-граѓаните

Новиот закон што го донесе Унгарија го дефинира родот заснован на хромозомите при раѓање, менувајќи го карактеристичниот текст од „пол“ во „пол наведен при раѓање“.
Read more

Предности на малите венчавки

Новонастаната ситуација е причина за откажување на многу венчавки, но оптимисти сме дека наскоро сè ќе се врати во нормала.
Read more
filter

Како изгледа враќањето во нормала низ светот?

По неколкуте месеци во изолација и карантин светот почнува полека да се враќа во нормала.
Read more

Меган Фокс се разведува од Брајан Остин Грин

Американската актерка Меган Фокс го остави нејзиниот сопруг, актерот Брајан Остин Грин, со кој има 3 деца.
Read more

Тинејџер одби да стане милионер: Имам 17 години, не сакам да профитирам

Седумнаесетгодишен Американец од Вашингтон одби понуда од 8 милиони долари за продажба на платформа за следење на состојбата со коронавирусот, пренесе Business Insider.
Read more

Усеин Болт стана татко, девојка му Каси Бенет роди ќерка

Легендарниот јамајкански спринтер и олимпиец Усеин Болт стана татко.
Read more

Љубопитна, скромна, саркастична: Сè што треба да знаете за жената Близнаци

Харизматична, заводничка, комплицирана, непредвидлива, замислена, страстна – сето ова ја опишува жената Близнаци. Во неа се кријат две личности.
Read more

Како да му помогнете на вашето дете кога е тажно?

Иако ова е најубавиот период во животот на секој човек, и детството има бројни предизвици, убави и помалку убави денови. Со поддршката од вашите родители и семејството се справувате со сите предизвици и проблеми.
Read more
реклама

Повторно раст на новозаболени од COVID-19, да се почитуваат препораките

Read more

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more