Живот

Хороскопски знаци кои секогаш го добиваат посакуваното

Некои луѓе се упорни и лесно ги остваруваат сопствените цели, а на некои тоа им оди потешко и не се баш одлучни. Во кои спаѓате вие?
Read more

Нежна и чувствителна: Сè што треба да знаете за жената Рак

Жената Рак е многу емотивна личност. Таа го слуша нејзиното срце, а не нејзиниот ум.
Read more
filter

Илјадници луѓе во Азија и Африка го гледаа „огнениот прстен“

Возрасни и деца, па дури и домашни миленици, беа сведоци на моменталното исчезнување на Сонцето, феномен познат како „огнен прстен“ во текот на делумното сончево затемнување кое фрли сенка над Африка и Азија.
Read more
play_arrow

Бенефитот за мозокот од познавањето повеќе јазици

Не познавате ниту еден странски јазик? Време е да го промените тоа бидејќи познавањето на повеќе од еден јазик значи и поздрав и поактивен мозок.
Read more
play_arrow

100 промени кои ќе ви помогнат да стигнете до „нула отпад“

Ако сте ја кренале вашата еколошка свест на повисоко ниво и сакате да направите колку што можете поголем придонес кон почиста и поздрава животна средина, сигурно сте размислиле за концептот „нула отпад“
Read more

Лукаревска: Ако не направев тест, немаше да знам дека сум позитивна

Скопје, 19 јуни 2020 (МИА) – Вирусот навистина постои. Има многу асимптоматски случаи кои на некој начин претставуваат своевиден ризик во контактите со другите луѓе.
Read more

Мажите во овие хороскопски знаци се вечни романтичари

Доколку сметате дека мажите „се оперирани“ од романтика, не сте го запознале вистинскиот партнер. Мажите во овие три хороскопски знаци се вечни романтичари кои можат да ви го претворат животот во прекрасен романтичен филм.
Read more
play_arrow

Лекарите и соочувањето со смртта во време на пандемија

Откако е почната пандемијата на новиот коронавирус, лекарите и здравствените работници воопшто се соочуваат со многу повеќе смртни случаи од вообичаено.
Read more

Грчките хотели не се и нема да станат болници, тврдат хотелиерите

Грчките хотелиери бараат од Министерството за туризам во земјата да ги разјаснат деталите околу задолжителната примена на здравствените протоколи за работа.
Read more

Онлајн дискусија: Кариерата и образованието во областа на модната и текстилната индустрија

Мрежата Стела денеска од 18 до 19 часот и 30 минути онлајн ќе ја одржи втората информативна средба во рамките на проектот „Поддршка на економско јакнење на девојките и жените во руралните средини“. 
Read more

Хороскопски знаци кои не знаат за милост

Астрологијата е особено корисна за ситуации во кои се обидуваме да избегнеме конфликти. Постојат хороскопски знаци кои простуваат и знаци кои се подготвени без милост да ве исфрлат од нивниот живот.
Read more

Пет совети како да се справите со анксиозноста која се јавува во вечерните часови

За оние кои работат преку ден, ноќта им е симбол за слобода. Во тоа време се одмараат, се посветуваат на своето семејство или излегуваат надвор.
Read more
реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more