Живот

Почина таткото на Бил Гејтс

На 94-годишна возраст почина Вилијам Хенри Гејтс, таткото на коосновачот на Microsoft.
Read more

Италијански Fiumicino стана првиот COVID-19 аеродром со пет ѕвездички

Луѓето кои одвај чекаат да патуваат пак можеби не ја сметаат Италија за една од најбезбедните земји каде би отишле во прва прилика за време на или по завршувањето на пандемијата.
Read more

Хеорхина на Роналдо претера со фотошопирањето

Хеорхина Родригес се пофали на социјалните мрежи со нејзиниот најнов ангажман како модел.
Read more

Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата

Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Microsoft, Бил Гејтс.
Read more

Хороскопски знаци кои имаат најдобра меморија

Повеќето луѓе познаваат барем една личност која го памети секој детаљ од настан што се случил пред неколку години.
Read more

Над 80.000 стогодишници живеат во Јапонија

Бројот на жители кои имаат над 100 години во Јапонија надмина 80.000 луѓе, според официјалните податоци на јапонското Министерство на здравје, труд и благосостојба.
Read more

Добра вест за состојбата на Михаел Шумахер

Жан Тод им даде на обожавателите на Михаел Шумахер трошка надеж дека легендата на Формула 1 порано или подоцна ќе се опорави.
Read more

Берлускони го победи коронавирусот на 83 години

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска ја напушти болницата откако се опорави од коронавирусот, велејќи дека го преживеал „најопасниот предизвик“ во животот.
Read more

Зошто кучињата го гребат местото за спиење пред да си легнат?

Read more

Маск му порача на Гејтс: Не знаеш ништо за електричните камиони

Елон Маск не можеше да го премолчи коментарот на Бил Гејтс кој смета дека електричните возила не се предвидени за долги патувања поради преголемите и претешки батерии и на Twitter му порача дека не знае ништо за електричните камиони.
Read more

Кои се трите машки хороскопски знаци кои се најлоши брачни партнери?

Ако вашиот партнер не вложува ништо во врската, тешко е дека истата ќе успее. Секој од нас заслужува партнер кој нè усреќува, се грижи за нас, партнер кој нè мотивира да успееме во секојдневниот живот. 
Read more

Четири хороскопски знаци во кои се раѓаат најдобрите шефови

Некои од нас добро се согласуваат со шефот на работа, некои не. Родените во овие четири хороскопски знаци имаат предиспозиции да бидат одлични шефови, лидери и организатори.
Read more
реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more